Graften to nowy gracz na rynku polskich producentów drukarek 3D. 1 czerwca br. informowaliśmy o oficjalnej premierze Graften One – flagowego produktu firmy, która miała miejsce podczas motocyklowego Pucharu Europy AAC oraz Mistrzostw Polski, podczas których startował jej właściciel – Daniel Mańkowski. Teraz Graften ogłasza uruchomienie programu dla resellerów jego produktów, który cechuje się kilkoma bardzo interesującymi propozycjami.

Graften One drukuje w technologii FDM i jest wyposażony w zależności od wersji w jedną lub dwie głowice drukujące. Posiada obszar roboczy na poziomie 20,5 x 18 x 20 cm. Do komunikacji wykorzystuje 7-calowy tablet jak również możliwość pracy zdalnej przez WiFi, USB lub kartę microSD. Urządzenie jest obsługiwane przez dedykowane oprogramowanie, w tym aplikację mobilną umożliwiającą korzystanie z drukarki 3D z poziomu smartfona.

Producent zapewnia, że Graften One jest idealnym urządzeniem dla budowy farm drukarek 3D – stabilna konstrukcja obudowy poza dużą sztywnością ma zapewniać możliwość ich zestawiania jako elementów tzw. „modułowego systemu drukującego 3D„, bez konieczności używania jakichkolwiek regałów czy stojaków. Ponadto, drukarka 3D została tak zaprojektowana, aby w przyszłości móc współpracować z peryferyjnymi urządzeniami, które zapewnią takie funkcjonalności jak zwiększenie obszaru roboczego czy też zautomatyzowane usuwanie wydruków ze stołu.

Jednym z pierwszych użytkowników drukarki 3D Graften One został Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, gdzie od kilku miesięcy urządzenia wspierają tamtejszych wykładowców i naukowców w codziennej pracy. Na drukarkach 3D powstają także części do motocykla wyścigowego teamu Graften Motorsport. W sezonie 2017 brał on udział w zawodach takiej rangi jak wspomniane Mistrzostwa Polski czy Puchar Europy.

Jeśli chodzi o nowo uruchomiony program partnerski dla resellerów, to opiera się on na czterech filarach:

  1. Praca na bardzo wysokich marżach, dochodzących nawet do 50%
  2. Wspieranie działalności resellerów poprzez unikalne i oryginalne działania marketingowe (content edukacyjny, prezentacje oryginalnych wdrożeń, marketing sportowy – własny team wyścigowy, eventy, targi etc.)
  3. Udział w konkursie na Dystrybutora Generalnego (i Regionalnych), którzy docelowo zastąpią Graften w dystrybucji jego produktów (również na rynkach zagranicznych)
  4. Przejrzyste zasady polityki cenowej bezpośrednio wspierające działalność resellerów:
  • resellerzy mają zawsze możliwość udzielenia niewielkich rabatów na drukarki 3D, który nie będzie dostępny dla klienta końcowego w oficjalnym sklepie firmowym – www.graften.com (z wyłączeniem wspólnych, okresowych akcji rabatowych)
  • strategia „sugerowanych cen detalicznych”, mająca na celu utrzymanie zdrowej konkurencji.

Zamówienia na drukarki 3D są realizowane w przeciągu 2-3 dni roboczych. Ceny drukarek 3D to:

  • GRAFTEN One M1 – 7257,00 PLN
  • GRAFTEN One M2 – 9717,00 PLN.

Firmy zainteresowane współpracą resellerską, mogą kontaktować się z Graften mailowo lub telefonicznie:

[email protected]
(+48) 604 977 871

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like