FLSUN jest chińskim producentem drukarek FDM typu delta. Firma powstała w 2015 roku i specjalizuje się tylko w jednym rodzaju maszyn. Wygląda też na to, że są w tym bardzo dobrzy.

FLSUN S1. Źródło: flsun3d.com

FLSUN S1 jest dostępna od wczoraj, czyli 03.06.2024 w cenie €1 399 do 14.06.2024. Po tej dacie cena wzrośnie do €1 599. Poza wieloma wodotryskami, którymi chwali się producent, a o których za chwilę, głównymi cechami tej maszyny są rozmiar komory roboczej, który wynosi 320mm średnicy na 430mm wysokości oraz prędkość druku wynoszącą zawrotne 1200mm/s. Dla porównania, już niezwykle szybka drukarka BambuLab X1 Carbon drukuje z prędkością 500mm/s.

Pozostałe funkcje, to wykorzystanie AI i LiDAR do monitorowania druku, automatyczna kalibracja, stół podgrzewany nawet do 120°C, czy czujniki wykrywające zablokowaną głowicę lub brak materiału. Wspomniana głowica może wytrzymać temperatury dochodzące do 350°C, co w połączeniu z podgrzewaną komorą pozwala na druk z szerokiego wyboru materiałów jak PLA, PETG, TPU, ABS, ASA, PVA, PET, PA, czy PC.

Na szczęście nie zabrakło również systemu filtrującego chroniącego użytkownika przed gazami i cząsteczkami, które uwalniane są podczas obróbki termicznej tworzyw sztucznych. Jest to kwestia, o której stanowczo za mało się mówi w kontekście drukarek konsumenckich.

Źródło: flsun3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like