Firma badawcza SmarTech przeanalizowała aktualne dane z rynku druku 3D i oszacowała, że w trzecim kwartale 2022 r. osiągnął on wartość 3,1 miliarda dolarów. Według analityków, rynek technologii przyrostowych w dalszym ciągu rósł rok do roku, zwiększając swoją wartość o +20% w porównaniu z analogicznym okresem w 2021 r. – mimo rosnącej liczby firm zgłaszających trudne otoczenie makroekonomiczne i zmieniające się zachowania konsumentów. Trzeci kwartał 2022 r. był czwartym z rzędu, w którym cała branża wytwarzania przyrostowego odnotowała przychody przekraczające 3 miliardy dolarów. Dane rynkowe określone przez SmarTech obejmują sprzęt, materiały, oprogramowanie i usługi.

Scott Dunham, EVP Research of SmarTech Analysis, skomentował: „Biorąc pod uwagę aktualne warunki rynkowe, sekwencyjny wzrost produkcji addytywnej ponownie nieco się zmniejszył w porównaniu z poprzednim kwartałem, ale mimo to trzeci kwartał 2022 r. odnotował najwyższy poziom aktywności w branży w historii trzeciego kwartału. Jesteśmy ostrożni, jeśli chodzi o nasze przyszłe perspektywy dla całego sektora, ale nadal widzimy duże zapotrzebowanie na technologie addytywne. Różni się to w zależności od firm i rynków zbytu, ale ogólnie SmarTech nadal optymistycznie ocenia potencjał branży druku 3D w 2023 roku”.

Więcej informacji na temat danych rynkowych 3DP/AM firmy SmarTech można znaleźć tutaj (dane rynku polimerów) i tutaj (dane rynku metali). Produkty z danymi rynkowymi Core Metals i Core Polymers firmy SmarTech zawierają historyczne dane kwartalne i prognozy na 10 lat. Raporty kwartalne dotyczące AM Markets for Metals and Polymers można kupić jednorazowo lub wykupić subskrypcję za pośrednictwem strony internetowej SmarTech i dostosować je do potrzeb.

Źródło: www.smartechanalysis.com via www.3druck.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like