3D Systems ogłosiło nawiązanie współpracy z japońską firmą SWANY, w ramach której będą wspólnie promować wielkoformatową technologię druku 3D z wykorzystaniem granulatów. W ramach partnerstwa, SWANY otworzy nowe centrum demonstracyjne z drukarką 3D Systems EXT 1070 Titan Pellet – pierwszą tego typu w Japonii. Centrum zostanie otwarte w październiku 2023 r.

Drukarka 3D Titan 3D posłuży do prezentowania możliwości druku 3D z wykorzystaniem technologii ekstruzji granulatów dla produkcji dużych części w technologii addytywnej i subtraktywnej. SWANY oferować będzie również usługi druku 3D, w tym wsparcie projektowe, służące tworzeniu prototypów i produkcji różnych zastosowań na terenie regionu Azji i Pacyfiku.

Dodatkowo, obie firmy będą wspólnie opracowywać nowe parametry druku 3D dla produkcji masowej oraz materiałów z recyklingu w formie granulatów. Ma to przyczynić się do bardziej zrównoważonej produkcji addytywnej. Współpraca ta ma służyć różnym zastosowaniom, w tym w ramach inicjatywy recyklingu UCWS (Upcycling Wokspace), mającej na celu promowanie zrównoważonej produkcji.

Drukarki 3D EXT Titan Pellet są uznawane za jedną z czołowych opcji na rynku druku 3D z użyciem tworzyw sztucznych. Drukarki 3D Titan są wykorzystywane w różnych branżach, w tym w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, odlewniczym, konsumenckim i ogólnym sektorze produkcyjnym. Urządzenie korzysta z granulatów, co pozwala na 10-krotne zmniejszenie kosztów materiałów i szerszy zakres materiałów funkcjonalnych w porównaniu do tradycyjnych drukarek 3D opartych na filamentach.

Drukarka 3D posiada bardzo duży obszar roboczy na poziomie 106 x 106 x 122 cm oraz prędkość druku 10 razy szybszy niż w tradycyjnych drukarkach 3D opartych na filamentach, Model EXT 1070 Titan Pellet zakupiony przez SWANY, obejmuje zarówno głowice do produkcji addytywnej, jak i subtraktywnej - ekstruder do granulatów i wrzeciono frezujące.

Źródło: www.3dsystems.com

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like