Boże narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Firma Artison, zainspirowana świątecznym klimatem, zorganizowała akcję Drukołaj, dając niepowtarzalną szansę na obdarowanie świątecznymi prezentami z drukarek 3D tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Na czym polega ten projekt?

Otóż, każdy właściciel drukarki 3D (i nie tylko) może wcielić się w Świętego Mikołaja i obdarować wydrukowanymi zabawkami wychowanków hospicjum Nadzieja w Toruniu na ich wigilijnym spotkaniu.

Często drukowane modele służą jedynie do przetestowania filamentu czy możliwości drukarki 3D. Niepotrzebne figurki odchodzą w odstawkę lub trafiają do śmieci. Tym razem mogą okazać się przydatne – modele zwierzątek, aut czy postaci z gier to przecież marzenie niejednego dziecka.

Jakie zabawki są potrzebne? Wyobraźnia dzieci nie zna granic, a nawet najprostszy prezent może wywołać uśmiech na ich twarzach. Inspiracji można szukać w przygotowanej przez organizatorów specjalnej kolekcji. Gotowe modele należy wysłać do 16.12.2016 r. pod podany adres:

Artison Adrian Fałkowski
Kończewice 2A
87-140 Chełmża

Nie masz drukarki 3D? Nic nie szkodzi. Każda pomoc jest na wagę złota – dowolne kwoty można przesyłać na numer konta podany na stronie start-up’u Artison.

Nie zwlekajcie, bo święta już tuż, tuż! Ponadto wszyscy darczyńcy mogą liczyć nie tylko na wdzięczność dzieci i organizatorów, ale i również kupony rabatowe w sklepie 3Drukarki.pl.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

  4 Comments

  1. Bardzo fajna idea, szkoda, że tak późno ogłoszona 🙁
   Oby w przyszłym roku była kontynuacja z trochę większym wyprzedzeniem.

   1. Całość wyszła dość spontanicznie, dlatego trochę późno ogłosiłem. Mam nadzieję, że wszystko się uda, a w przyszłym roku Drukołaj odbędzie się na większą skalę, najlepiej w różnych miejscach 🙂

  2. To tak na poważnie ?

   1. No tak! Nie masz wyjścia… Jutro rano musisz zasypać maszynę stalą nierdzewną albo amelinium i wydrukować jakiś drobiazg 🙂

  Comments are closed.

  You may also like

  More in News