INFINUM3D - lubelski producent drukarek 3D, prowadzony przez Tomasza Zwolana, odniósł w zeszłym roku spektakularny sukces, wdrażając gigantyczną maszynę drukującą w technologii FDM - ODO Kronos, do URSUSA. Drukarka 3D o obszarze roboczym na poziomie  1 x 0,8 x 0,7 metra służy do szybkiego prototypowania części wykorzystywanych później do produkcji ciągników rolniczych oraz osławionych elektrycznych samochodów dostawczych. Teraz INFINUM3D powraca z kolejnym wdrożeniem - drukarką 3D ODO nu, zamówioną przez firmę z branży wentylacyjnej.

Nowa drukarka 3D będzie wykorzystana do przyspieszenia prac projektowych i wdrożeniowych w obszarze produkcji nowych elementów do wentylacji budynków. Zamawiający to wiodąca firma produkująca prefabrykaty o przekroju prostokątnym i kołowym kanałów wentylacyjnych. Dzięki zastosowaniu ODO nu, firma przyspieszy opracowywanie nowych produktów na indywidualne zamówienia z branży budowlanej. W ofercie firmy znajduje się szeroki wachlarz produktów - począwszy od kanałów i kształtek, poprzez wentylatory, klapy i zabezpieczenia p.poż, zawory, anemostaty, kończąc na kratkach wentylacyjnych.

Podobnie jak w przypadku ODO Kronos, tak i tym razem urządzenie zostało zaprojektowane i zbudowane od podstaw na indywidualne zamówienie klienta.

Specyfikacja techniczna:

 • wymiary zewnętrzne urządzenia: 140 x 120 x 205 cm
 • wymiary obszaru roboczego: 75 x 50 x 120 cm
 • ilość głowic drukujących: 1
 • podgrzewany stół roboczy z funkcją auto-poziomowania w technologii ODO Motion
 • system łatwego uzupełniania filamentu ODO Easy Filament
 • dotykowy, kolorowy panel sterowania
 • elektronika w standardzie przemysłowym
 • zamknięta, podświetlana komora drukująca
 • komunikacja z drukarką: karta SD, WiFi, Ethernet
 • wysuwana komora filamentów
 • system przeciwprzepięciowy ODO Voltage
 • system przeciwprzegrzaniu ODO Heat
 • przygotowanie pod możliwą rozbudowę maszyny o dodatkowe funkcjonalności.

INFINUM3D zajmuje się konstruowaniem i produkcją wysokospecjalistycznych przemysłowych urządzeń do druku 3D oraz elektroniką i automatyką przemysłową. Obecnie koncentruje się na produkcji drukarek 3D dostosowanych do wyjątkowych potrzeb poszczególnych branż i firm, rozwiązując jeden z głównych problemów związanych z brakiem specjalizacji i posiadaniem unikalnych rozwiązań, które są wymagane przez poszczególne firmy.

Firma oferuje urządzenia dostosowane i wyposażone w zindywidualizowane funkcjonalności dla wielu branż jak m.in. automotive, medyczna, ortopedyczna, dziewiarska, odlewnicza, IoT, budowlana i wentylacyjna, biofarmaceutyczna, tworzyw sztucznych, dla firm produkcyjnych, dla działów utrzymania ruchu w firmach. Aktualnie INFINUM3D prowadzi zaawansowane rozmowy z klientami z branży ortopedycznej, chemicznej i telekomunikacyjnej na temat kolejnych, specjalistycznych wdrożeń.

Źródło: www.infinum3d.pl

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News