W marcu br. opisywaliśmy kilkakrotnie AYAS-200 – pierwszą polską drukarkę 3D do metalu, stworzoną przez gdańską firmę INNTEC.pl. Maszyna miała swoją premierę na zeszłorocznych targach formnext 2018 we Frankfurcie nad Menem, wraz nią firma prezentowała autorskie oprogramowanie do przygotowywania wydruków 3D w technologii SLM / DMLS – Engineer3D. Teraz firma ogłosiła sprzedaż swojego pierwszego systemu do druku 3D w Polsce – AYAS-200 wkrótce trafi do Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie.

Drukarka 3D posiada wymienne pole robocze. Jej główną zaletą, która przeważyła w wyborze urządzenia, jest innowacyjny korpus kompozytowy, posiadający wysoki współczynnik tłumienia drgań mechanicznych oraz stabilność temperaturową i wymiarową. AYAS-200 umożliwia drukowanie w atmosferze gazów obojętnych oraz próżni, co pozwala na drukowanie w środowisku beztlenowym, nawet bez dostępności gazu obojętnego. Dodatkowo jak podkreśla producent, drukarka 3D jest dostępna z większym wyposażeniem w niższej cenie niż porównywalne, konkurencyjne urządzenia, zapewnia też szybki serwis.

Szczegółowe informacje na temat technologii rozwijanej przez INNTEC.pl oraz oprogramowania Engineer3D, można znaleźć na nowej stronie internetowej firmy, wykonanej przez Pawła Burzyńskiego – olimpijczyka, który reprezentował Polskę na Międzynarodowych Olimpiadach Informatycznych oraz studenta Uniwersytetu Cambridge, Trinity College. Strona została oparta na interaktywnych, trójwymiarowych symulacjach przedstawiających drukarkę 3D i proces produkcyjny.

Źródło: www.inntec.co

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News