Gdańska firma INNTEC.PL została założona przez Tomasza Blocha prawie dekadę temu a swoją działalność rozpoczęła od kontraktów z dziedziny elektroniki, między innymi dla takich potentatów branży jak Intel. Prowadzone przez lata projekty doprowadziły firmę do stworzenia autorskich rozwiązań dla branży druku 3D w metalu. Jest to urządzenie działające na zasadzie selektywnego laserowego przetopu proszków metali oraz wysokopoziomowe oprogramowanie współpracujące z każdą popularną na rynku drukarką 3D do metalu.

Krytycznym elementem wpływającym na jakość wydruków 3D w metalu jest zachowanie stabilności procesu laserowego przetopu proszków metali. Aby to osiągnąć potrzebne jest stabilne źródło lasera, wysoka precyzja układu skanowania wiązką laserową, wysokie tłumienie drgań mechanicznych zewnętrznych i wewnętrznych oraz stabilne środowisko wewnątrz komory wydruku. Parametry te mają bezpośrednie przełożenie na jakość wytwarzanych obiektów i ich wytrzymałość mechaniczną.

W celu zapewnienia w najwyższym stopniu stabilności procesu wydruku firma INNTEC.PL opracowała autorską drukarkę 3D do drukowania w metalu z korpusem kompozytowym – AYAS-200. Jak twierdzi producent, jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie!

Wysoki współczynnik tłumienia drgań mechanicznych, stabilność temperaturowa i wymiarowa są typowymi dla kompozytu własnościami mechanicznymi. Dodatkowo AYAS-200 umożliwia drukowanie w atmosferze gazów obojętnych oraz próżni, co pozwala na drukowanie w środowisku beztlenowym, nawet bez dostępności gazu obojętnego.

Przygotowanie i optymalizacja obiektów 3D do druku możliwe są poprzez wysokopoziomowe oprogramowanie Engineer3D. Software współpracuje z każdą popularną na rynku drukarką 3D do metalu. Dzięki prostocie użytkowania, automatyzacji czasochłonnych procesów takich, jak reorientacja obiektów czy generowanie struktur podporowych, użytkownicy oszczędzają zasoby czasowe wykorzystywane w przypadku ręcznego przygotowywania wydruków. Dodatkowo oprogramowanie jest wyposażone w autorski moduł do dzielenia obiektów na plastry (slicer) wyróżniający się wysoką precyzją.

Z funkcjonalnością oprogramowania można się zapoznać dzięki tutorialom dostępnym w języku angielskim i polskim na kanale YouTube.

Jednym z dostawców sferycznych proszków metali dla INNTEC.PL jest firma WOLFTEN Sp. z o.o.. W oparciu o zaawansowane systemy atomizacji w osłonie gazu obojętnego (VIGA i EIGA) firma WOLFTEN dostarcza proszki metali o niskiej zawartości tlenu, wysokiej sferyczności i doskonałej sypkości.

W procesie EIGA wytwarzane są proszki z takich stopów jak:

  • Ti6Al4V (Grade 5),
  • Ti6Al4V (Grade 23),
  • Ti6246,
  • NiTi,
  • Ti48Al2Cr2Nb,
  • Ti2AlNb,
  • ZrTi,
  • TiAl

W procesie VIGA produkowane są proszki ze stopów niklu (Alloy 718, Alloy 625, Alloy 188, etc.) oraz stopów kobaltu (CoCrMo, CoCrW, Co45NiCrWB).

Poza proszkami metali firma WOLFTEN specjalizuje się również w sprzedaży nieżelaznych wyrobów hutniczych w formie prętów, arkuszy blach czy rur.

Wieloletnie doświadczenie kadry WOLFTEN, elastyczność działania oraz umiejętność dopasowania do ciągle zmieniających się wymagań rynku zaowocowały stałą współpracą z licznymi firmami z branż: chemicznej, petrochemicznej, galwanotechnicznej, lotniczej i medycznej oraz z ośrodkami naukowymi w Polsce i za granicą.

Firma Wolften posiada certyfikat ISO 9001:2008 oraz certyfikat AS9120. Wdrożone procedury gwarantują zachowanie wysokiej jakości produktów i usług na wszystkich etapach działalności firmy, przy jednoczesnym utrzymaniu konkurencyjności cen i terminowości dostaw.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like