Druk 3D będzie miał ogromny wpływ na gospodarkę, a jednym z jej najlepszych obliczy będzie… transport towaru. Poniższa infografika stworzona przez Jones Lang LaSalle pokazuje dotychczasowy sposób dostarczania dóbr oraz przyszły, oparty na druku 3D oraz indywidualnych preferencjach.

evolution-of-manufacturing

Źródło: www.joneslanglasalle.eu

Kwintesencją tej rewolucji jest zastąpienie kontenerowców światłowodem. Dotychczas towar musiał być gdzieś zaprojektowany potem gdzieś wyprodukowany, następnie zmagazynowany, aby w końcu trafić do rąk klientów. Korporacje najczęściej mają mocno rozproszone lokalizacje i tak np: projekty w USA, produkcja w Chinach a magazynowanie na każdym kontynencie tak jak i klienci. Czasem koszty transportu podwyższają cenę produktu kilkukrotnie, czasem nawet towary nie docierają do celu i to się uda zmienić. Nowe podejście ma uprościć model do minimum, czyli lokalny klient wysyła swoje preferencje, co do produktu w formie elektronicznej, lokalna fabryka automatycznie drukuje towar i wysyła go do klienta. Nie dość, że towar jest spersonalizowany, tańszy, bo nie jeździ po świecie i co najważniejsze dociera szybko.

Buty już się drukuje, czekać tylko, kiedy jakość i struktura różnych firmamentów pozwoli na tworzenie bez ograniczeń. A jak super drukarki 3D znajdą się w domostwie to i fabryka już nie będzie potrzebna, a buty pokonają dystans z drukarki do przedpokoju.

Źródło: www.3dprinting.com

Marcin Kwapisz
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie w zakresie sprzedaży. Oprócz tego prowadzi szkolenia informatyczne i zajmuje się profesjonalną fotografią cyfrową.

    Comments are closed.

    You may also like