Projektanci doskonale zdają sobie sprawę, iż projektowanie w 3D wiąże się z dużymi zasobami sprzętowymi, szczególnie dużo potrzeba pamięci komputera. Rodzi to problemy z prezentowaniem projektów klientom. Albo prezentuje się na własnym sprzęcie na spotkaniu albo przesyła się duże pliki… CL3VER to nowy startup, który ma rozwiązać problem z prezentowaniem obiektów 3D.

CL3VER na razie wystepuje w wersji testowej. Oprogramowanie ma pozwalać na umieszczanie w chmurze projektów 3D oraz ich lekkie edytowanie. Projektu czy sceny nie da się w tym stworzyć, ale można np. nadać tekstury obiektom. Jednak przełomowe jest to, że wynik naszej pracy możemy udostępnić on-line. Działać to będzie na zasadzie opłaty miesięcznej za ilość wejść. Najtańszy pakiet to 19,90 $ i zapewnia 500 unikatowych wejść na stronę z prezentacją 3D. Takie unikatowe wejście CL3VER liczy sobie jako ściągnięcie 5 Mb z adresu IP. Rozwiązanie wydaje się bardzo ciekawe i rozwojowe, ale na recenzję trzeba poczekać do zakończenia testów…

Źródło: www.cl3ver.com

Marcin Kwapisz
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie w zakresie sprzedaży. Oprócz tego prowadzi szkolenia informatyczne i zajmuje się profesjonalną fotografią cyfrową.

    Comments are closed.

    You may also like