Tydzień temu informowaliśmy, że dyrektor finansowy 3D Systems – Michael Turner, ogłosił rezygnację aby objąć nowe stanowisko w innej firmie. Niedługo po tym, kolejna firma – Velo3D, notowany na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych producent drukarek 3D do metalu ogłosił, że jego dyrektor finansowy – William McCombe opuści stanowisko aby rozwijać „inne możliwości kariery”. Dzień po tej wiadomości akcje Velo3D na giełdzie straciły 20% na wartości.

McCombe dołączył do VELO3D w 2020 r., odgrywając kluczową rolę w obszarze obecności firmy na giełdzie. Jego wcześniejsze doświadczenia obejmują stanowiska dyrektora finansowego w HZO, światowego lidera w dziedzinie nanopowłok zabezpieczających elektronikę, Maxar Technologies oraz starszego wiceprezesa w spółce zależnej Maxar – SSL. McCombe był także dyrektorem zarządzającym w Bank of America Merril Lynch. Na stanowisku dyrektora finansowego zastąpi go teraz Bernard Chung, który pełnił funkcję wiceprezesa VELO3D.

VELO3D przeżywa dość trudny okres na amerykańskiej giełdzie. Firma debiutowała z akcjami w cenie blisko 10 dolarów za akcję, niestety od marca 2022 r. kurs zaczął znacząco spadać. Po ogłoszeniu rezygnacji przez McCombe, kurs osiągnął poziom 1,13 dolara. W ciągu ostatnich 12 miesięcy kurs akcji spadł już o -46%.

Pod względem finansowym rok 2023 rozpoczął się dla Velo3D pozytywnie, a przychody wzrosły o 120%, głównie dzięki popytowi na linię drukarek 3D do metalu – Sapphire XC. Dla kontrastu spółka odnotowała stratę netto, a w kolejnym kwartale nie spełniła prognoz analityków dotyczących straty netto i przychodów, korygując swoje prognozy przychodów w dół.

Źródło: www.velo3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News