Stratasys ogłosił, że 31 sierpnia 2023 r. sfinalizował sprzedaż Stratasys Direct Inc. – zakład usług druku 3D zlokalizowany w Poway w Kalifornii do Lamarjean Group, działającego pod marką PolyCraft Tech. Stratasys Direct Manufacturing powstało w 2015 roku, kiedy Stratasys przejął Solid Concepts, Harvest Technologies i RedEye Services, tworząc niezaleną firmę usługową.

Stratasys Direct to firma usługowa świadcząca produkcję części w technologii druku 3D na żądanie. Decyzja o sprzedaży niezwiązanego z podstawową działalnością firmy zakładu stanowi część działań w zakresie transformacji operacyjnej, która rozpoczęła się na początku 2023 r. Celem działań jest zwiększenie koncentracji, odpowiedzialności, wewnętrznej wydajności i szybkości obsługi klienta, przy jednoczesnej poprawie rentowności.

„Zamknięcie tej transakcji pokazuje jasne, zdecydowane działania, jakie podejmujemy, aby zapewnić, że nasz zespół skupi się na dostarczaniu wysokiej jakości i specjalistycznych produktów klientom na całym świecie oraz poprawić rentowność Stratasys Direct” – powiedział Gurvinder Kahlon, dyrektor generalny i wiceprezes Prezes firmy. „Stratasys Direct ma mocne podstawy oparte na szerokiej wiedzy technologicznej i jestem pewien, że otwierają się przed nami możliwości, gdy będziemy nadal podejmować kroki w celu uzyskania wyższych marż i pozycjonowania firmy pod kątem przyszłego wzrostu”.

„To ważny krok w dostosowaniu działalności do strategii rozwoju firmy i usprawnieniu organizacji w celu poprawy wydajności” – powiedział dr Yoav Zeif, dyrektor generalny Stratasys. „Zespół Stratasys Direct udoskonala już nasze technologie SAF i P3, a także rozwinął relacje z kluczowymi klientami poprzez sprzedaż krzyżową. Dzięki jeszcze większemu skupieniu się na kluczowych mocnych stronach i technologiach Stratasys zespół będzie jeszcze lepiej przygotowany do zapewniania klientom wiodących rozwiązań w zakresie wytwarzania przyrostowego”.

Źródło: www.stratasys.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News