Markforged ogłosił dziś swoje wyniki za trzeci kwartał zakończony 30 września 2022 r. Przychody wzrosły o 5% do poziomu 25,2 mln dolarów w porównaniu do 24 mln dolarów w trzecim kwartale 2021 r. Strata netto wyniosła -23 mln dolarów w porównaniu do +21,7 mln dolarów zysku netto przed rokiem. O ile strata finansowa wynika w dużej mierze z faktu przejęcia firmy Digital Metal, o tyle dużo gorszą wiadomością jest to, że aktualne +5% wzrostu kwartalnego rok-do-roku wygląda naprawdę słabo, gdy weźmie się pod uwagę, że wzrost pomiędzy Q3 2021 a Q3 2020 wyniósł +53,8%…

Markforged zaktualizował swoje prognozy finansowe na rok 2022, aby odzwierciedlić prognozę bieżącego roku podatkowego, która uwzględnia bieżące warunki rynkowe. Firma przewiduje, że przychody za czwarty kwartał będą mieścić się w przedziale od 28 do 32 milionów dolarów, co skutkowałoby całkowitym przychodem w 2022 r. w pobliżu dolnej granicy przedziału podanego wcześniej. Na ten moment stabilność finansowa Markforged jest niezachwiana – środki pieniężne i ich ekwiwalenty wyniosły 181,8 mln dolarów na dzień 30 września 2022 r.

Z dobrych wiadomości – najnowsza drukarka 3D Markforged – FX20, generuje zdaniem producenta bezprecedensowe zainteresowanie, a zamówienia nadal przekraczają jego oczekiwania. Równocześnie problemy z dostawami części na świecie spowodowały, że Markforged nie był w stanie zaspokoić popytu na FX20, a koszt jego produkcji przekroczył wcześniejsze szacunki firmy.

Markforged sfinalizował również w trzecim kwartale przejęcie Digital Metal. Dodanie do oferty technologii Binder Jetting w obszarze druku 3D z metalu rozszerza zasięg i perspektywy sprzedażowe.

Dystrybutorem Markforged w Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może zmienić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.markforged.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D