Materialise – belgijski producent specjalistycznego oprogramowania do druku 3D i jedna z największych firm usługowych na świecie, ogłosił wyniki finansowe za I kwartał 2022 r. Przychody firmy wzrosły o +16% w I kwartale 2022 roku, co przełożyło się na 53 miliony EUR. Ten wzrost jest w dużej mierze zasługą działu usług druku 3D, któremu udało się powrócić do poziomów przychodów sprzed pandemii C19.

Motorem napędowym przychodów firmy w Q1 2022 byłą działalność produkcyjna, której przewaga istotnie wzrosła nad innymi segmentami działalności firmy. Dział produkcyjny Materialise wygenerował przychód na poziomie 24,1 mln EUR, co wyrównało przychody z pierwszego kwartału 2019 r., sprzed pandemii C19. Równocześnie w ujęciu rok-do-roku przychody z tego segmentu wzrosły aż o +26%.

Drugim mocnym segmentem działalności Materialise był dział medyczny, generując w pierwszym kwartale br. 18,3 mln EUR przychodów, tj, o +13% więcej niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Segment oprogramowania Materialise również odnotował wzrost przychodów, choć w znacznie wolniejszym tempie, ponieważ przyniósł 10,5 mln EUR, tj. o +3% więcej niż przed rokiem. Wynik ten obejmuje także przychody wygenerowane przez Link3D – firmę przejętą przez Materialise w zeszłym roku.

Mimo bardzo dobrych wyników finansowych, Executive Chairman firmy – Peter Leysstudzi emocje, mówiąc że chociaż jest „zachęcony dobrymi wynikami” osiągniętymi w I kwartale 2022 r., pozostaje ostrożny w dalszych predykcjach, z uwagi na niekorzystną sytuację pandemiczną w Chinach, rosyjską inwazję na Ukrainę oraz szereg innych czynników zakłócających łańcuchy dostaw. Równocześnie Materialise podtrzymuje swoje całoroczne prognozy, które zakładają wzrost przychodów o „co najmniej 10%” w ostatnim kwartale.

Źródło: www.materialise.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like