Po trwającej kilka miesięcy - i zakończonej fiaskiem, próbie przejęcia lidera rynku druku 3D - Stratasys, izraelskie Nano Dimension ogłosiło przejęcie innej, dużo mniejszej firmy - Additive Flow. Dostarcza ona rozwiązania do symulacji i optymalizacji projektów 3D, wykorzystując do tego analizy właściwości mechanicznych, termicznych, termomechanicznych, a także częstotliwości i zmęczenia różnych materiałów i procesów.

Rozwiązania Additive Flow analizują założenia projektowe, produkcyjne i jakościowe, jednocześnie optymalizując koszty, wagę, produktywność i wydajność produkcji części. Do baza klientów firmy wchodzą przedsiębiorstwa działające w takich sektorach jak zaawansowana optyka i optoelektronika, lotnictwo i obrona, półprzewodniki, zaawansowana energia oraz elektronika.

Nano Dimension twierdzi, że to przejęcie będzie kolejnym kamieniem milowym w planie rozwoju produktów Additive Flow. Jej oprogramowanie zwiększy zdolność klientów Nano Dimension do projektowania i rozszerzania prototypowych układów komponentów elektronicznych AME w szybki i opłacalny sposób. Technologia Additive Flow zostanie zintegrowana z zastrzeżonym pakietem autorskiego oprogramowania Nano Dimension - FLIGHT.

Źródło: www.nano-di.com

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News