Nano Dimension otwiera nową placówkę zajmującą się produkcją tuszu nanocząsteczkowego. Naukowcy z ośrodka mają zajmować się opracowaniem tuszów o zróżnicowanych właściwościach, włączając to zdolność do przewodzenia prądu, jako materiału do drukarki 3D DragonFly 2020 Pro – pierwszego stworzonego przez firmę urządzenia do prototypowania złożonych, wielowarstwowych płytek PCB.

Izraelska firma Nano Dimension zajmuje się elektroniką w postaci, jakiej nie znamy. Z użyciem druku 3D i nanotechnologii produkują płytki obwodu drukowanego. Stworzona przez firmę drukarka 3D Dragonfly 2020 Pro jest w stanie nanosić materiały – dielektryczne oraz przewodniki –  z dokładnością do kilku mikronów.  Ostatnimi czasy udało im się stworzyć miedziany tusz odporny na procesy utleniania, a także nawiązać współpracę w zakresie produkcji elementów ceramicznych do użytku w przestrzeni kosmicznej.

Dzięki materiałom oraz drukarce Dragonfly od Nano Dimension możliwe jest szybkie i względnie tanie tworzenie niskooporowych skomplikowanych, trójwymiarowych mozaik połączeniowych o wysokiej wydajności.

Według słów CEO Nano Dimension – Amit Dror, firma dokonała w ciągu ostatnich miesięcy ogromnego postępu, zwiększając jakość produktów oraz wydajność. Teraz przyszedł czas, by przenieść się z przydomowych laboratoriów. Ośrodek w Ness Ziona ma mieć powierzchnię 800 metrów kwadratowych i być wyposażony w najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Wszystko po to, by produkować materiały wysokiej jakości, spełniające rygorystyczne normy i oczekiwania klientów.

Przełomowe nanocząsteczkowe tusze cechują się wyjątkowymi właściwościami, włączając w to reakcję na spiekanie i utwardzanie, stabilność oraz rozmiar cząsteczek. Unikalna kombinacja materiału dielektrycznego – dla zachowania struktury, odporności na temperaturę i izolacji – oraz materiału przewodzącego prąd o niskiej temperaturze topnienia pozwala na rozwiązanie problemów, które uniemożliwiały do tej pory wprowadzenie drukowanej 3D elektroniki do powszechnego użytku.

Źródło: www.3dprintingbusiness.directory

Klaudia Misztal
Studentka kierunku lekarskiego. Od kilku lat pośrednio związana z branżą FDM. Wbrew pozorom, pisze nie tylko o druku 3D w medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować

    Więcej w News