Nexa3D – producent ultraszybkich, polimerowych drukarek 3D, osiągnął znaczący kamień milowy w trzecim roku swojej działalności komercyjnej. Firma ogłosiła przekroczenie liczby 1000 szt. sprzedanych drukarek 3D u klientów na całym świecie.

Od samego początku istnienia, Nexa3D oferuje użytkownikom niespotykaną szybkość i produktywność swoich maszyn, z których korzystają firmy z najprzeróżniejszych sektorów przemysłu. Innowacyjne podejście firmy zyskało znaczną popularność, co doprowadziło do powszechnego wykorzystywania jej ultraszybkich drukarek 3D – obecnie obejmujących sześć różnych urządzeń klasy przemysłowej – począwszy od profesjonalnych urządzeń desktopowych, po rozwiązania w zakresie skalowanej produkcji przyrostowej.

Desktopowe drukarki 3D XiP, które zostały wprowadzone na rynek zaledwie 18 miesięcy temu, umożliwiają dużą prędkość druku 3D i objętość kompilacji. Ponadto, ich przemysłowy odpowiednik – XiP Pro, został wprowadzony na rynek zaledwie trzy miesiące temu i już został przyjęty przez główne marki produktów przemysłowych i konsumenckich jako idealne rozwiązanie do szybkiej, powtarzalnej produkcji na dużą skalę komponentów wykonanych z materiałów polimerowych.

Portfolio produktów firmy obejmuje również linię drukarek 3D typu SLS QLS – wysokowydajne i szybkie rozwiązanie stosowane przez klientów przemysłowych i dostawców usług produkcyjnych w celu skalowania produkcji przyrostowej przy nieosiągalnej wcześniej ekonomice produkcji. Drukarki 3D QLS 230 i QLS 236 firmy „zero waste” są wykorzystywane przez producentów do recyklingu i ponownego wykorzystania proszku z innych urządzeń SLS, oszczędzając w ten sposób dziesiątki tysięcy dolarów rocznie na samych odpadach proszkowych.

Osiągnięcie kamienia milowego w postaci przekroczenia liczby 1000 szt. sprzedanych drukarek 3D na całym świecie jest świadectwem zaangażowania Nexa3D w dostarczanie najnowocześniejszych technologii spełniających zmieniające się potrzeby branży. Zapewniając firmom środki umożliwiające osiągnięcie zwiększonej produktywności i wydajności, Nexa3D zyskała pozycję zaufanego partnera takich firm jak Pepsi Co, Wilson, Alstom, Xometry i Quickparts.

Nexa3D – zobacz na żywo

W dniach 5-8 września 2023 r. na targach MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) jakie są organizowane na terenie Targów Kielce, firma 3D Phoenix – wyłączny dystrybutor Nexa3D w Polsce, zaprezentuje szereg rozwiązań dla sektora wojskowego – w tym również te oferowane przez Nexa3D.

Wyłącznym dystrybutorem Nexa3D Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może usprawnić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.nexa3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like