Od kilku miesięcy, w sektorze producentów drukarek 3D do metalu widać istotną intensyfikację działań w kierunku budowy maszyn o dużych obszarach roboczych. Kolejne firmy jak Eplus3D czy SLM Solutions prezentują drukarki 3D pozwalające na produkcję części o wysokości 1 metra w technologiach laserowych. Teraz do tego grona dołącza kolejna firma – AddUp, która ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej, laserowej drukarki 3D do fuzji proszkowej – FormUp 350 Evolution, posiadająca obszar roboczy na poziomie 350 x 350 x 1000 mm.

Nowa drukarka 3D jest powiększoną wersją systemu FormUp 350 New Generation wprowadzonego na rynek w 2021 roku. Model Evolution ma o 185% większą przestrzeń roboczą i pozwala na przechowywanie drukowanych części w środowisku obojętnym, aby zagwarantować jakość części i ponowne użycie proszku. Chłodzenie i czyszczenie części z niestopionego proszku metali mają być wykonywane jako zadania w tle, podczas gdy nowa komora jest umieszczana wewnątrz maszyny, aby natychmiast rozpocząć kolejną pracę.

AddUp to firma utworzona przez francuskie grupy Michelin i Fives. Rozwija drukarki 3D do metalu stosowane w sektorach lotniczym, kosmicznym, obronnym i energetycznym dla dużych, jednoskładnikowych struktur w komorach spalania, elementach konstrukcyjnych samolotów, korpusach pocisków i dużych – pojemnościowych wymiennikach ciepła.

Dodatkowe funkcje względem oryginalnego modelu FormUp 350, obejmują wybór laserów – każdy o mocy do 4500 W, a także 3-osiowy skaner laserowy, który może dotrzeć do każdego punktu platformy roboczej. Wszystkie parametry lasera i komory roboczej są całkowicie otwarte na optymalizację. Dalsze funkcje bezpieczeństwa obejmują autonomiczne moduły filtracji proszków i oparów, które zapobiegają narażeniu na działanie substancji toksycznych lub wybuchowych i pomagają zachować właściwości proszku w ciągu kilku serii produkcyjnych.

Źródło: www.tctmagazine.com
Zdjęcie: www.addupsolutions.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like