Printables – czołowa platforma z modelami do druku 3D należąca do PRUSA Research, ogłosiła wprowadzenie nowej funkcjonalności w postaci oficjalnych profili marek, które udostępniają swoje zasoby na potrzeby druku 3D. Na start swoją obecność na Printables zgłosiły Adafruit, Bohemia Interactive, Cooler Master, Framework Computer, Noctua, Raspberry Pi, Warhorse Studios, World of Warships i samo Prusa Research. Profile marek znajdują się w nowej sekcji na Printables, dostępnej z głównego menu. Wkrótce liczba firm oferujących swoje modele 3D ma się powiększyć…

Wszystkie modele 3D udostępnione na Printables.com są dostępne za darmo. Część modeli przedstawia figurki 3D z gier, jednakże inne to np. części zamienne lub akcesoria i modyfikacje istniejących produktów. PRUSA Research zachęca także firmy do udostępniania plików 3D, w ramach wspierania inicjatywy right-to-repair, czyli prawa do naprawy produktów przez ich użytkowników.

Z tej rady skorzystały już pierwsze firmy, które założyły swoje oficjalne konta na Printables. Producent sprzętu komputerowego Cooler Master opublikował na platformie części zamienne i akcesoria. Austriacki producent komponentów chłodzących do komputerów PC – Noctua udostępnił drukowane w 3D dystanse i kanały wentylatorów do swoich produktów. Z kolei producent komputerów Framework, znany z łatwych do naprawy i modernizacji notebooków, wstawił drukowaną w 3D obudowę płyty głównej.

Źródło: www.prusa3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like