Spółka CD3D – wydawca portali Centrum Druku 3D oraz 3D Printing Center pragnie poinformować, że z dniem 1 kwietnia 2016 r. – Paweł Ślusarczyk, twórca i założyciel obydwu serwisów oraz prezes zarządu Spółki, rezygnuje ze stanowiska redaktora naczelnego. Ślusarczyk obejmie funkcję Business Development Managera, z kolei stanowisko redaktora naczelnego portali zostanie objęte przez doświadczonego dziennikarza z wieloletnim stażem pracy w najważniejszych, ogólnopolskich mediach.

Decyzja o rezygnacji Ślusarczyka ze stanowiska redaktora naczelnego została podyktowana licznymi obowiązkami związanymi z rozwojem innych obszarów działalności spółki. CD3D oprócz wydawania portali Centrum Druku 3D i 3D Printing Center, świadczy także usługi konsultingowe i doradcze, szkoleniowe oraz PR dla firm z branży druku 3D. Zajmuje się również organizowaniem eventów i konferencji poświęconych tematyce technologii przyrostowych.

Mając na uwadze zapewnienie najwyższego poziomu świadczonych usług oraz dalsze dynamiczne rozwijanie obydwu portali internetowych, Paweł Ślusarczyk podjął trudną decyzję o rozdzieleniu obydwu obszarów działalności. Koncentrując się na kwestiach biznesowych zapewni odpowiedni poziom finansowania wszystkich bieżących projektów i przedsięwzięć realizowanych przez Spółkę, przekazując równocześnie obowiązki kierowania obydwoma portalami internetowymi w ręce doskonałego specjalisty.

Tak decyzję o zmianie stanowiska komentuje Paweł Ślusarczyk:

Serwis Centrum Druku 3D powstał na początku 2013 roku jako zwykły blog traktujący głównie o niskobudżetowych drukarkach 3D. Dziś to duży portal branżowy i prawdziwe kompendium wiedzy dla osób lub firm pragnących wkroczyć w świat technologii przyrostowych. Zwieńczeniem pewnego etapu funkcjonowania serwisu było uruchomienie jego anglojęzycznej wersji – 3D Printing Center.

Równocześnie zaczęliśmy bardzo dynamicznie rozwijać się jako Spółka specjalizująca się w usługach doradczych, PR oraz eventowych. Uświadomiłem sobie, iż lada moment nie będę w stanie kierować równie efektywnie wszystkimi obszarami naszej działalności – stąd decyzja o skupieniu się przede wszystkim na obszarze biznesowym. Kierowanie serwisami oddaje osobie, która ma dużo większe kompetencje w tym zakresie ode mnie.

Paweł Ślusarczyk – Business Development Manager w CD3D Sp. z o.o.

Gala CD3D 45

Czy to oznacza, że Paweł przestanie publikować już artykuły na łamach Centrum Druku 3D i 3D Printing Center?

Nie, nic z tych rzeczy! Zmiana na stanowisku redaktora naczelnego oznacza, że pojawią się nowi redaktorzy, być może zmieni się dobór tematów w serwisie, do tego zostanie całkowicie zmieniony styl pracy redakcji – wiele rzeczy wydarzy się od przysłowiowej kuchni. Będzie to proces stopniowy – nie planujemy żadnej rewolucji. Niemniej jednak za jakiś czas zmiany będą widoczne, a biorąc pod uwagę, kto je będzie przeprowadzał, mogę śmiało powiedzieć, że jestem spokojny o efekt końcowy.

Co do mojego pisania w serwisie, to docelowo zamienię rolę redaktora na rolę felietonisty-komentatora. Ale to również będzie proces… Na razie czeka nas szereg fantastycznych publikacji m.in. mojego autorstwa – będą wywiady z zagranicznymi firmami, testy urządzeń i filamentów oraz szereg innych ciekawych rzeczy o charakterze publicystycznym.

Paweł Ślusarczyk – Business Development Manager w CD3D Sp. z o.o.

Prezentacja nowego redaktora naczelnego obydwu portali nastąpi już wkrótce.

Centrum Druku 3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

8 Comments

  1. „Na razie czeka nas szereg fantastycznych publikacji m.in. mojego autorstwa”
    Cóż za samouwielbionko! :3

  2. No i krzyż na drogę, niech mu ziemia lekką będzie.

  3. No i super, widać że się rozwijacie 😉 Powodzenia!

  4. Nie uwierzę, dopóki nie zdementuje tego TASS…
    😉

  5. I co teraz? Jak żyć?

  6. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia 😉 !!

Comments are closed.

You may also like

More in News