Fiberlogy – marka filamentów dla drukarek 3D typu FDM / FFF należąca do Fiberlab S.A., wprowadziło na początku bieżącego roku do oferty nowy materiał – PET-G. Charakteryzuje się on wysoką odpornością chemiczną – w szczególności na kwasy, sole czy substancje alkaliczne, a zawarty w jego składzie glikol zwiększa udarność i zapewnia mniejszy skurcz podczas procesu drukowania 3D. Do końca stycznia 2018 roku Fiberlogy prowadzi akcję promocyjną, gdzie przy zakupie rolki nowego filamentu, klienci otrzymują darmową, 200-gramową szpulę cieszącego się dużą popularnością, elastycznego Fiberflex 40D.

PET-G to tworzywo wykorzystywane m.in. do produkcji opakowań i butelek. Świetnie sprawdzi się przy tworzeniu prototypów opakowań, różnego rodzaju elementów elektroniki oraz części wymagających większej wytrzymałości. Z uwagi na dużo niższy skurcz niż popularny ABS, może być rozpatrywany w niektórych przypadkach jako jego zamiennik (w zależności od specyfiki drukowanego detalu i jego finalnego przeznaczenia).

Filamenty Fiberlogy słyną z tolerancji średnicy na poziomie +/- 0.02 mm. Są dostarczane w estetycznych pudełkach, na charakterystycznej, produkowanej na zamówienie szpuli. Nowe filamenty PET-G o średnicy 1,75 mm występują w dwóch wariantach: transparentnym (pomarańczowy, zielony, granatowy, burgundowy, przezroczysty) i nietransparentnym (biały, czarny, szary, grafitowy). Zalecany przez producenta zakres temperatur druku 3D to 230-250°C, a temperatura stołu roboczego drukarki 3D to 90°C.

W ramach aktualnej promocji, przy zakupie PET-G, klienci otrzymają dodatkową, 200-gramową próbkę elastycznego filamentu Fiberflex 40D. Promocja trwa jedynie do końca bieżącego miesiąca, tj. 31 stycznia 2018 r. Dołączane próbki dostarczane są w losowo wybranych kolorach. Rok temu test tego materiału przeprowadził na łamach Centrum Druku 3D Łukasz Długosz.

Promocja obejmuje zakupy u wszystkich autoryzowanych dystrybutorów i resellerów Fiberlogy.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like