Photocentric – brytyjski producent fotopolimerowych drukarek 3D, ogłosił premierę swojego najnowszego, wielkoformatowego urządzenia, które zamierza po raz pierwszy zaprezentować na żywo szerokiej publiczności, podczas nadchodzących targów Formnext 2022 we Frankfurcie nad Menem. Drukarka 3D o nazwie Titan posiada obszar roboczy na poziomie aż 700 x 395 x 1200 mm, 32-calowy ekran LCD 8K i rozdzielczość piksela na poziomie 91 µm.

Photocentric Titan to największa drukarka 3D w ofercie firmy, pozwalająca na prowadzenie wysokowydajnej produkcji seryjnej z wykorzystaniem żywic światłoutwardzalnych. Znajdzie zastosowanie w przemyśle medycznym, motoryzacyjnym, transportowym, artystycznym i merchandisingowym.

Oprócz drukarek 3D, Photocentric będzie wystawiał się na Formnext razem ze swoim partnerem oprogramowania – Core Technologie. Oprogramowanie tej firmy pozwala na stosowanie różnych opcji teksturowania i wykańczania wydruków 3D, czego efekty będą prezentowane na stoisku firm.

Photocentric zaprezentuje również efekty swoich bieżących prac w zakresie druku 3D z ceramiki i rozwoju innych materiałów we współpracy z Loctite i BASF Forward AM. W dziedzinie ceramiki Photocentric współpracuje z Centre of AM Excellence AM (AM-COE), koncentrując się na masowej produkcji rdzeni krzemionkowych o lepszej wydajności w porównaniu z formowaniem wtryskowym, jednocześnie dostarczając części do produkcji ceramicznej z tlenku glinu.

Źródło: www.photocentricgroup.com
Zdjęcie: www.photocentricgroup.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like