Concept Laser – niemiecki producent profesjonalnych drukarek 3D do metalu ogłosił, iż w zeszłym roku zanotował rekordowe w swojej historii wyniki sprzedażowe. Firma sprzedała 161 urządzeń – o 51 więcej niż w 2014 roku. Łącznie na całym świecie zostało zainstalowanych do tej pory ponad 550 drukarek 3D. To stosunkowo niewiele biorąc pod uwagę, iż firma działa na rynku od 2000 roku, z drugiej jednak strony należy pamiętać, że mamy tu do czynienia z drogimi, profesjonalnymi systemami drukującymi.

Rekordowa sprzedaż to nie jedyna rzecz, którą pochwalił się Concept Laser. W 2015 roku liczba pracowników firmy wzrosła o 67% ze 103 do 172 osób.

Flagowym produktem firmy jest wielkoformatowa drukarka 3D X line 2000R o obszarze roboczym 80 x 40 x 50 cm. Jest elementem dużego projektu o nazwie “AM Factory of Tommorow” (Fabryka Przyszłości w Produkcji Przyrostowej), który polega na łączeniu szeregu niezależnych maszyn przemysłowych w zorganizowaną sieć produkcyjną. Projekt ten został zaprezentowany po raz pierwszy w zeszłym roku na targach Formext we Frankfurcie.

Concept Laser X_line_2000R

Źródło: concept-laser.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w News