Wczoraj pisałem, że czołowe firmy z branży druku 3D – XYZPrinting oraz Stratasys, zwiększają zatrudnienie aby sprostać rosnącej liczbie zamówień na ich produkty, a dziś trafiła do nas kolejna tego typu, optymistycznie brzmiąca informacja. Robo 3D – amerykański producent desktopowych drukarek 3D, podpisał umowę z tajwańskim gigantem elektronicznym – Foxconn, na produkcję nowych urządzeń firmy – Robo R2 i C2.

Robo 3D ma za sobą bardzo udany rok. Firma najpierw przeprowadziła zwycięską (drugą w swojej historii!) kampanię na Kickstarterze, gdzie oferowała wspomniane, nowe modele drukarek 3D, potem zdobyła prestiżową nagrodę CES Innovation Award w kategorii CES 2017 Best of Innovation Awards Honoree, przyznawaną przez CTA – Stowarzyszenie Technologii Konsumenckich, a na sam koniec roku dołożyła debiut na Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (ASX), gdzie pozyskała 6 milionów dolarów australijskich.

W komunikatach prasowych towarzyszących debiutowi giełdowemu, firma zapowiadała, że zamierza skoncentrować się na sprzedaży swoich nowych urządzeń na rynkach zagranicznych – przede wszystkim w Azji lecz także w Europie. Do tej pory jej głównym obszarem aktywności był rynek amerykański, gdzie od kilku lat pozostawała w czołówce pod względem ilości sprzedanych drukarek 3D. Umowa z Foxconnem, który jest jednym z największych kontraktowych producentów urządzeń elektronicznych na świecie, jednoznacznie wskazuje, że Robo 3D traktuje tamte zapowiedzi naprawdę poważnie.

Aktualnie Robo 3D zamierza produkować 10 tysięcy drukarek 3D rocznie. Modele R2 i C2, które były sprzedawane na Kickstarterze, mają trafić do rąk pierwszych klientów w marcu 2017 r. Niedługo później powinny pojawić się na rynku polskim, jako część oferty ABC Data, która dystrybuuje drukarki 3D Robo 3D od 2015 r.

Źródło: www.3ders.org

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News