Sciaky – spółka zależna Phillips Service Industries (PSI) to wiodący producent przemysłowych systemów do wytwarzania addytywnego do metalu, którego technologia EBAM (Electron Beam Additive Manufacturing) jest jedyną metodą druku 3D z metalu zatwierdzona do produkcji aplikacji lądowych, morskich, lotniczych i kosmicznych. Firma ogłosiła osiągnięcie rekordowego wyniku wydajności na swoich maszynach, dochodząc do poziomu 40 funtów (18,14 kilogramów) przetwarzanego proszku tytanowego na godzinę.

Instytut Badań Technologicznych Saint Exupéry (IRT) z siedzibą we Francji osiągnął ten wysoki współczynnik osadzania proszków, podczas prac nad projektem Metalic Advanced Materials for Aeronautics (MAMA). Projekt został rozpoczęty w 2019 roku, a jego celem było połączenie kucia matrycowego z drukiem 3D z metalu w celu opracowania nowego procesu produkcji tytanowych części dla lotnictwa. Partnerami projektu w tym obszarze są Airbus i Aubert & Duval. Do tej pory dzięki technologii EBAM rozwijanej przez Sciaky, zdeponowano ponad 330lb (150kg) tytanu Ti-6AI-4V dla trzech różnych zastosowań projektowych. Kolejne projekty są planowane na 2022 r. i później, z dużym wsparciem na przyjęcie procesu do produkcji.

Systemy EBAM firmy Sciaky są najbardziej skalowalnymi pod względem zakresu roboczego rozwiązaniami do druku 3D z metalu w branży, mogąc wytwarzać części o długości do 5,79 metra. EBAM zapewnia jakość i kontrolę wraz z systemem IRISS (Interlayer Real-time Imaging and Sensing System), który jest jedynym adaptacyjnym systemem sterowania w czasie rzeczywistym na rynku druku 3D z metalu, i który może wykrywać i cyfrowo samoregulować osadzanie się metalu z wysoką precyzją i powtarzalnością . Ta innowacyjna kontrola w pętli zamkniętej jest głównym powodem, dla którego proces drukowania EBAM Sciaky zapewnia spójną geometrię części, wysokie właściwości mechaniczne, mikrostrukturę i chemię metalu, od pierwszej do ostatniej części.

Źródło: www.sciaky.com
Zdjęcia: www.sciaky.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like