Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, które mogą przeznaczyć na zaawansowane technologie wytwórcze, wśród których prym wiodą m.in. drukarki 3D.

SEB-COMP – czołowy dystrybutor drukarek 3D w Polsce, stworzył specjalną i kompleksową ofertę produktową, która zawiera wszystkie najpotrzebniejsze produkty wchodzące w skład konceptu Laboratoriów Przyszłości. Oferta SEB-COMP zawiera: drukarki 3D wraz z akcesoriami, zestawy filamentów, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, stacje lutownicze z gorącym powietrzem, przenośne kamery cyfrowe wraz z kompletem akcesoriów – w tym ze statywami, mikroporty, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofony kierunkowe, gimbale oraz aparaty fotograficzny.

SEB-COMP  przygotował dla szkół trzy pakiety:

Równocześnie firma podkreśla, że mają one charakter otwarty i zachęca przedstawicieli wybranych szkół do rozmów, aby dokładnie dopasować ofertę do budżetu, rzeczywistego zapotrzebowania oraz charakteru i specjalizacji danej szkoły. Zaproponowane drukarki 3D w pakietach to urządzenia marki Flashforge, jednakże SEB-COMP posiadający najszersze portfolio produktowe w Polsce, może z powodzeniem zaproponować niemalże dowolne urządzenie znajdujące się w oficjalnej, krajowej dystrybucji. Podobnie wygląda kwestia materiałów eksploatacyjnych, gdzie SEB-COMP jako autoryzowany dystrybutor i reseller większości marek może zaoferować dowolną konfigurację produktową.

Jeśli podczas planowania złożenia wniosku i rozdysponowania środków pojawią się pytania lub niejasności, przedstawiciele szkół mogą zapytać specjalistów SEB-COMP na Facebooku: Laboratoria Przyszłości, pod numerem telefonu (22) 299 69 89, lub drogą mailową: [email protected].

UWAGA: nieprzekraczalny termin składania wniosków o udział w programie to 15 listopada 2021 r.

Źródło i grafika przewodnia: materiały prasowe SEB-COMP

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.