SLM Solutions – jeden z liderów rynku profesjonalnych drukarek 3D, specjalizujący się w produkcji maszyn drukujących z metalu, ogłosił niedawno raport ze sprzedaży za 2015 rok. Firma sprzedała łącznie 102 drukarki 3D, co stanowi 64% wzrostu w stosunku do 2014 roku. Zanotowała również wyższy dochód niż zakładano, na poziomie 55-60 mln €. Tym samym miniony rok był najlepszym w historii firmy zarówno pod względem finansowym jak i sprzedażowym.

18 ze 102 sprzedanych drukarek 3D stanowił największy i najdroższy model w ofercie firmy, czyli SLM 500HL. Najwięcej sprzedano SLM 280HL – 62 szt., a SLM 125HL – 22 szt. Ponadto firma wyprodukowała jedną maszynę na specjalne zamówienie klienta pochodzącego z branży energetycznej, która miała obszar roboczy na poziomie 28 x 50 x 80 cm.

Kluczowymi klientami SLM Solutions są firmy z branży lotniczej (w tym dwóch największych producentów samolotów), samochodowej (m.in. Audi/VW oraz Toyota Central R&D Labs), energetycznej (m.in. Siemens P&W) czy medycznej (SLS France).

Firma podkreśla, iż kluczowym w jej sukcesie jest coraz większe zainteresowanie technologią druku 3D wśród firm z branży energetycznej i paliwowej.

Źródło: www.3druck.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in News