Stratasys nawiązał współpracę z Ricoh USA, aby zapewnić placówkom opieki zdrowotnej usługi modelowania anatomicznego w placówkach medycznych. RICOH 3D for Healthcare wykorzystuje technologię druku 3D Stratasys w celu zapewnienia lekarzom i szpitalom dostęp do drukowanych w 3D modeli anatomicznych dostosowanych do potrzeb pacjenta.

RICOH 3D for Healthcare to kompleksowy system przepływu pracy, który upraszcza projektowanie i produkcję modeli anatomicznych dla pracowników służby zdrowia. Rozwiązanie zwiększa dostęp placówki medycznej do drukowanych modeli medycznych 3D, aby pomóc lekarzom i chirurgom zajrzeć do wnętrza anatomii w celu lepszego wglądu w specyfikę dolegliwości pacjentów.

Ricoh używa drukarek 3D Stratasys J750 Digital Anatomy i Stratasys J5 MediJet 3D do tworzenia modeli produkowanych dla RICOH 3D for Healthcare. Urządzenia tworzą realistyczne modele anatomiczne, które mogą odzwierciedlać indywidualną patologię pacjenta i być fizycznie manipulowana jak tkanka ludzka. Modele medyczne umożliwiają lekarzom zapewnianie bardziej spersonalizowanej opieki poprzez lepsze przygotowanie chirurgiczne i edukację pacjentów, a także mogą być wykorzystywane do celów szkolenia medycznego.

RICOH 3D for Healthcare jest dostępny dla dostawców na dwa sposoby – opcję point-of-care, która obejmuje posiadanie drukarek 3D Stratasys w połączeniu z personelem Ricoh usług zarządzanych na miejscu w celu zarządzania całym procesem zgodnie z Systemem Zarządzania Jakością Ricoh i dobrymi praktykami produkcyjnymi oraz opcja-na-żądanie, dzięki której dostawcy mogą zamawiać i drukować modele anatomiczne w 3D i wysyłać je bezpośrednio do nich. Obie opcje są zgodne z HIPAA i łatwe w użyciu dla personelu medycznego.

Źródło: wwws.stratasys.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News