Stratasys podpisał umowę z francuskim start-upem medycznym Bone 3D na wdrożenie technologii druku 3D we francuskich szpitalach. W ramach programu Hospifactory rozwijanego przez Bone 3D, instytucje opieki zdrowotnej otrzymają możliwość drukowania 3D akcesoriów i urządzeń medycznych oraz modeli anatomicznych pomocnych w diagnostyce i leczeniu pacjentów.

Szpitale będą mogły zlecić Bone 3D podwykonawstwo w usługach druku 3D, zapewniając im bezpośrednie środki do zaspokojenia własnych potrzeb produkcyjnych, a także otrzymają stałe wsparcie technologiczne od techników firmy. Zgodnie z umową Bone 3D zainwestuje i dostarczy najnowsze systemy do druku 3D Stratasys działające w technologiach FDM i PolyJet zgodnie ze szczególnymi wymaganiami poszczególnych szpitali i placówek medycznych należących do sieci Hospifactory. Do tej pory Bone 3D zakupiło już ponad 30 drukarek 3D Stratasys.

Inwestycja Bone 3D w drukarki 3D Stratasys obejmuje szereg różnych systemów, w tym zaawansowaną drukarkę 3D Digital Anatomy J750, która produkuje modele anatomiczne naśladujące rzeczywiste odczucia, responsywność i biomechanikę ludzkiej anatomii z niespotykanym realizmem. Firma posiada także kompaktową, pełnokolorową i wielomateriałową drukarkę 3D J5 MediJet. Bone 3D nabyło również kilka drukarek 3D FDM serii F do szeregu zastosowań wymagających tworzenia wytrzymałych, trwałych części. Obejmuje to wszystko, od opracowywania urządzeń medycznych po części do konserwacji w szpitalach, aż po wsparcie rehabilitacji pacjentów, takie jak np. wymienne uchwyty do wózków inwalidzkich.

Umowa pomiędzy Stratasys i Bone 3D jest następstwem udanego, zeszłorocznego wdrożenia przez francuski start-up 60 drukarek 3D Stratasys FDM w największym europejskim systemie szpitalnym, AP-HP w Paryżu, w celu wsparcia działań z pandemią COVID-19. Bone3D zarządzało wdrożeniem, eksploatacją i wsparciem technologicznym, co pozwoliło AP-HP na rozpoczęcie własnej produkcji na żądanie niezbędnych środków ochrony osobistej, elektrycznych pomp strzykawkowych, sprzętu do intubacji i zaworów oddechowych, niwelując niedobory w tradycyjnie produkowanych ekwipunek.

Założona zaledwie trzy lata temu firma Bone 3D jest już wiodącym dostawcą usług drukowania 3D dla branży medycznej we Francji. Zespół skupia bardzo doświadczonych inżynierów i chirurgów, którzy mogą pochwalić się kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w inżynierii i naukach medycznych. Współpracując ściśle z Stratasys od samego początku, 35-osobowa firma obsługuje obecnie ponad 250 klientów w całej Francji, w szczególności AP-HP, Uniwersytet Paryski i Szpital Uniwersytecki w Strasburgu.

Źródło: materiały prasowe Stratasys

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News