3D Systems wydało oświadczenie, że z zadowoleniem przyjmuje decyzję Stratasys o zbadaniu strategicznych alternatyw po tym, jak fuzja z Desktop Metal nie uzyskała wystarczającej zgody akcjonariuszy firmy. 3D Systems cały czas podtrzymuje swoją ofertę i oczekuje, że Stratasys podpisze przedstawioną umowę fuzji przed jej wygaśnięciem 5 października 2023 r. Zarząd Stratasys jednak ją odrzucił jeszcze przed głosowaniem swoich akcjonariuszy w sprawie proponowanej fuzji z Desktop Metal…

Uznając, że niektórzy akcjonariusze mogą w dalszym ciągu chcieć, aby Stratasys kontynuowała ten proces, 3D Systems oświadczyło, że jest skłonne zmienić swoją obecną wiążącą propozycję, tak aby uwzględnić 60-dniowy okres na rozpoczęcie działalności – co oznacza, że Stratasys będzie miał czas na znalezienie konkurencyjnej oferty. 3D Systems jest skłonne zmienić swoją ofertę w ten sposób, zamiast czekać, aż decyzja Stratasys przekształci się w wykonalny proces sprzedaży.

W tym 60-dniowym okresie Stratasys będzie mógł aktywnie pozyskiwać alternatywne propozycje i oferty fuzji lub przejęć oraz będzie mógł rozwiązać umowę o fuzji z 3D Systems w celu zawarcia transakcji uznanej za nadrzędną. Prezes i dyrektor generalny, dr Jeffrey Graves, skomentował: „Nadal wierzymy, że połączenie 3D Systems i Stratasys stanowi najbardziej atrakcyjną szansę dla akcjonariuszy Stratasys i całej branży wytwarzania przyrostowego, biorąc pod uwagę ogromne możliwości wykorzystania skali i synergii”.

„Nasza oferta, która będzie dostępna do 5 października, oraz nasza chęć włączenia do tej oferty okresu początkowego, stanowią teraz dla Stratasys wyjątkową okazję, umożliwiającą jego zarządowi zawarcie transakcji, na którą rynek się zgodzi, oferując jednocześnie elastyczność w eksplorowaniu innych ofert. Ta poprawka odzwierciedla naszą pewność co do najwyższej wartości naszej propozycji i nasze przekonanie, że rynek miał już wystarczająco dużo czasu, aby ocenić zainteresowanie Stratasys, który w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przyniósł już dziesięć ofert” – dodał Graves.

Źródło: www.3dsystems.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News