Technology Applied – największa polska firma świadcząca usługi druku 3D, ogłosiła instalację kolejnej, wielkoformatowej drukarki 3D typu SLS – EOS P396. Aktualnie firma posiada cztery systemy tego typu – wszystkie produkcji niemieckiego producenta, jak również najnowszy model drukarki 3D typu MJF – HP Jet Fusion 3D 5210 zainstalowany w połowie bieżącego roku, który w pracy także wykorzystuje proszki poliamidowe, czy elastomery. Dzięki tej inwestycji Technology Applied zamierza jeszcze bardziej zwiększyć moce przerobowe w firmie, co bezpośrednio przekłada się na wzrost jej przychodów.

Jak mówi Jarosław Kozak – prezes i założyciel Technology Applied, kolejne inwestycje w przemysłowe, wysokowydajne drukarki 3D dedykowane do addytywnej produkcji seryjnej, ma bezpośrednie odwzorowanie w jej rosnących przychodach. „Nasza firma rośnie geometrycznie. W 2022 r. zanotowaliśmy +76% większe przychody w stosunku do roku poprzedniego, a teraz – biorąc pod uwagę wciąż trwający rok 2023, aktualny wzrost przychodów rok-do-roku wynosi już +46%”.

Rok 2023 jest bardzo obfity w kwestii innowacji w białostockiej firmie. W czerwcu została uruchomiona wspomniana drukarka 3D HP Jet Fusion 3D 5210 pracująca w technologii MultiJet Fusion. To nowoczesna i wysokowydajna, przemysłowa maszyna przyrostowa o wysokiej przepustowości, liczonej w setkach lub tysiącach wyprodukowanych części miesięcznie. Wymiary komory roboczej to 380 x 284 x 380 mm, maksymalna prędkość druku 3D to 5058 cm³/godz, a standardowa wysokość drukowanej warstwy to 0,08 mm. Maszyna wykorzystuje w pracy takie materiały jak poliamidy PA11, PA12, PA12 GB (z włóknem szklanym), BASF TPU i BASF PP (polipropylen). Do drukarki 3D jest dołączona w pełni zautomatyzowana stacja do post-processingu.

W lipcu Technology Applied zainstalowała dwa kolejne moduły nowoczesnego systemu do automatycznego post-processingu wydruków 3D firmy DyeMansion – Powershot S DM60 do barwienia wydruków 3D oraz Powerfuse S do wygładzania chemicznego w standardzie formowania wtryskowego.

Z kolei w listopadzie nawiązała ścisłą współpracę z firmą AMFG, wdrażając jej oprogramowania MES w celu optymalizacji swoich procesów w zakresie wytwarzania przyrostowego. Rozwiązania to znacznie przyspieszyło procesy wyceny wydruków 3D i generowania zamówień, czyniąc je bardziej przejrzystymi i przyjaznymi dla użytkownika. Dzięki integracji oprogramowania AMFG odpowiedź na zapytanie ofertowe została przyspieszona o +70% w przypadku zapytań obsługiwanych przez handlowca. Dodatkowo proces ten stał się całkowicie zautomatyzowany w przypadku ofert i zamówień składanych za pośrednictwem portalu Instant Quote.

Najnowsza instalacja drukarki 3D EOS P396 to kolejny krok w optymalizacji i zwiększeniu mocy przerobowych firmy. Maszyna ma obszar roboczy na poziomie 340 x 340 x 600 mm, co pozwala na produkcję dziesiątek / setek części w trakcie jednego procesu produkcyjnego, lub jednostkowych części o wymiarach na poziomie nawet 400 mm w osiach XY i ponad 600 mm w osi Z, w przypadku ich ułożenia po przekątnej komory roboczej.

Technology Applied oprócz proszkowych drukarek 3D posiada także w ofercie maszyny pracujące w innych technikach przyrostowych – SLA, UV LCD czy FDM / FFF. Jeśli chodzi o pierwszą z nich, firma posiada wielkoformatową drukarkę 3D DWS Systems XPR S o obszarze roboczym 300 x 300 x 300 mm.

W zeszłym roku, Technology Applied wydrukowało łącznie blisko 180.000 części. W trwającym wciąż 2023 r. liczba ta będzie znacząco większa, biorąc pod uwagę sam wzrost przychodów firmy rok-do-roku.

Źródło: www.3dprintingcenter.net

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like