Spersonalizowany, lekki i bezpieczny wózek inwalidzki The Wheelchair Go, stworzony w oparciu o parametry biometryczne niepełnosprawnego, to najnowszy projekt Benjamina Huberta. Dzięki drukowi 3D możliwe jest dostosowanie sprzętu do potrzeb użytkownika. Jego realizacja była możliwa dzięki firmom: Layer oraz Materialise, a oficjalna premiera odbędzie się podczas Clerkenwell Design Week w dniach 24-26.05.2016 r.

Realizacja pomysłu trwała 6 miesięcy. Pracowali nad nim nie tylko projektanci, ale również użytkownicy wózków inwalidzkich oraz eksperci medyczni. Priorytetami było stworzenie sprzętu, który będzie w pełni funkcjonalny nawet w trudnych warunkach pogodowych. W tym celu m.in. wykorzystano do produkcji kół lekkie włókno węglowe. Materiał ten korzystnie wpływa na napęd pojazdu – dzięki swojej stosunkowo niskiej wadze, nie obciąża dodatkowo pojazdu. Dodatkowo nadaje mu stabilności i jest odporny na obciążenia. Zmodyfikowano również strukturę kół, aby uniemożliwić poślizg, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowników sprzętu.

The Go Wheelchair zaprojektowano we współpracy z firmą Materialise. Siedzenie zostało wykonane z półprzezroczystej żywicy oraz termoplastycznego poliuretanu (TPU), który wzmacnia amortyzację. Podnóżek z kolei będzie dodatkowo wzmocniony tytanem. Dodatkowo, przy składaniu zamówienia niepełnosprawny może zadecydować o kolorze elementów opcjonalnych. Wysyłka następuje w ciągu dwóch tygodni.

Warto pamiętać o tym, że zastosowanie druku 3D w medycynie nie kończy się na produkcji implantów lub przedoperacyjnych modeli koncepcyjnych. Technologia ta pomaga również w produkcji urządzeń, które mogą poprawić komfort życia niepełnosprawnych i zapewnić im bezpieczeństwo lub jak w przypadku paraolimpijczyków umożliwić im dostęp do profesjonalnego, specjalistycznego sprzętu.

Źródło: http://www.3ders.org/

Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

    1 Comment

    1. Może jako dodatkowy dałby radę, ale wózek nawet najlepiej dopasowany jeżeli nie będzie się składał, to przegra z dzisiejszymi.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News