Kluczową barierą w adaptacji technologii przyrostowych w produkcji seryjnej elementów o charakterze końcowym jest czas produkcji. O ile druk 3D pozwala na najszybsze wykonywanie pojedynczych detali, lub niskich serii produkcyjnych liczonych w dziesiątkach – setkach – tysiącach sztuk (w zależności od rozmiaru części), o tyle wejście na wolumeny oferowane przez formowanie wtryskowe jest albo bardzo trudne, albo niemożliwe. Dodatkowo, często jest tak, że zwiększenie prędkości produkcji wiąże się z obniżeniem jakości powierzchni produkowanych elementów. Technologia zautomatyzowanego post-processingu firmy DyeMansion, z której korzysta Technology Applied – największa polska firma świadcząca usługi druku 3D w technologiach SLS i MJF może to zmienić.

DyeMansion oferuje zaawansowane rozwiązania post-processingu, które automatyzują i optymalizują proces wykończenia wydruków 3D. Metody te, obejmujące wygładzanie powierzchni, barwienie i utwardzanie UV, umożliwiają szybką i efektywną obróbkę dużych partii wydruków. Dzięki temu możliwe jest znaczące skrócenie czasu potrzebnego na obróbkę końcową, co jest kluczowe w produkcji części o charakterze końcowym, gdzie czas realizacji zamówień ma bezpośredni wpływ na zadowolenie klienta.

Wprowadzenie technologii DyeMansion do procesów w Technology Applied miało bezpośredni wpływ na skrócenie czasu produkcji. Automatyzacja post-processingu pozwala na jednoczesną obróbkę wielu części, co eliminuje konieczność ręcznej pracy i zmniejsza ryzyko błędów ludzkich. Ponadto, zastosowanie precyzyjnie kontrolowanych procesów barwienia i wygładzania oznacza, że wykończenie części może odbywać się szybciej, przy zachowaniu wysokiej jakości. Oprócz skrócenia czasu produkcji, zautomatyzowany post-processing pozwala na osiągnięcie bardziej jednolitego i estetycznie wykończenia, co jest szczególnie ważne w branżach wymagających wysokiej jakości wizualnej. Efektywność procesu DyeMansion przekłada się na zwiększenie przepustowości i możliwość szybszego reagowania na potrzeby rynku.

Dla Technology Applied, wykorzystanie technologii DyeMansion oznacza nie tylko skrócenie czasu produkcji, ale również zwiększenie konkurencyjności i atrakcyjności oferty. Szybsze procesy produkcyjne pozwalają firmie na realizację większej liczby zleceń w krótszym czasie, co ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu wysokiego poziomu satysfakcji klientów i zdobywaniu nowych rynków.

Źródło: www.3dprintingcenter.net

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like