Zortrax ogłosił podpisanie listu intencyjnego z brytyjską firmą specjalizującą się w produkcji zaawansowanych żywic – AM Centre of Intelligence (AM-COE), w ramach której firmy rozpoczną współpracę przy stworzeniu drukarki 3D przeznaczonej do druku 3D z wymagających i zaawansowanych żywic ceramicznych. Dodatkowo Zortrax będzie zaopatrywał AM-COE wyprodukowane przez siebie urządzenia.

Jeśli chodzi o partnerstwo pomiędzy obydwiema firmami, to Zortrax posiada niezbędne doświadczenie w zakresie tworzenia fotopolimerowych drukarek 3D, automatycznych urządzeń do obróbki końcowej, szerokiego zakresu żywic, a także oprogramowania do druku 3D, wspierającego druk żywiczny. Z kolei AM-COE dysponuje profesjonalnym zapleczem badawczym i możliwościami produkcji specjalistycznych żywic.

Zespół badawczo-rozwojowy Zortrax od wielu lat na co dzień pracuje z żywicznym drukiem 3D. W ubiegłym roku swoją premierę miał nowy kompleksowy system do druku z żywic, Zortrax Powerful Trio, na który składa się żywiczna drukarka 3D Zortrax Inkspire 2 oraz dwa automatyczne urządzenia do obróbki końcowej wydruków z żywic – Zortrax Cleaning Station (stacja myjąca) i Zortrax Curing Station (stacja utwardzająca wydruki). Szereg udoskonaleń technicznych wprowadzonych w Powerful Trio, jak również współprace ze światowymi liderami w branży chemicznej, BASF Forward AM i Henkel/Loctite przy podwójnej walidacji maszyn Zortrax oraz rozszerzaniu portfolio żywic, pozwoliły na zdobycie doświadczeń, które powinny zaowocować przy kolaboracji z AM-COE i pracach nad nową, specjalistyczną drukarką 3D przeznaczoną do pracy z żywicami ceramicznymi.

W ramach podjętej współpracy mającej na celu sprzedaż drukarek 3D firmie AM-COE, Zortrax będzie odpowiedzialny za produkcję urządzeń z wbudowanym oprogramowaniem (firmware) oraz wdrożenie oprogramowania Z-SUITE, przeznaczonego stricte do przygotowania do druku 3D modeli z żywic ceramicznych na drukarce powstałej w ramach projektu.

Ponadto Zortrax będzie odpowiadał za gwarancję drukarki 3D oraz bieżące aktualizacje wspomnianego oprogramowania. AM-COE będzie świadczyć usługi doradcze w zakresie druku 3D z żywic ceramicznych, zajmie się dystrybucją nowej drukarki 3D, a także będzie odpowiedzialna za testowanie oprogramowania przed każdą kolejną aktualizacją, w szczególności pod kątem zapewnienia prawidłowego drukowania żywic ceramicznych.

Źródło: materiały prasowe Zortrax

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like