Zortrax S.A. – czołowy, polski producent niskobudżetowych drukarek 3D dopisuje do swojego portfolio kolejny prestiżowy sukces. Podczas trwającego właśnie Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa, firma otrzymała Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Start-up_pl. Statuetkę wręczał osobiście prezydent RP Andrzej Duda, a nagrodę w imieniu spółki odbierał jej dyrektor marketingu – Bartek Cymer.

Prezydent Duda wręczył statuetki w czterech głównych i dwóch specjalnych kategoriach. Oprócz Zortraxa, laureatami zostali ML System, Wielton, Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych, TZMO oraz OncoArendi Therapeutics. Ponadto, indywidualne wyróżnienie za bycie osobowością w polskim biznesie otrzymał Janusz Filipiak – założyciel i prezes Comarch.

Ideą konkursu Nagroda Prezydenta RP jest wyróżnienie firm, które promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm. Do XIV edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta zgłosiło się ponad 200 firm. Po trzech nominowanych w każdej z kategorii wskazała kapituła. W kategorii Start-up_pl Zortrax wygrał z Estimote i Phenicoptere.

To kolejne tak prestiżowe wyróżnienie dla Zortraxa odbierane z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy. W maju tego roku, podczas uroczystości związanych z Dniem Flagi oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą, Rafał Tomasiak – współzałożyciel i prezes spółki, otrzymał biało-czerwoną flagę jako przedstawiciel organizacji szczególnie zasłużonej w działalności społecznej, kulturalnej i gospodarczej.

Źródło: www.tvpparlament.pl

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

1 Comment

  1. Jak tu brak komentarzy to ja już nie wiem…

Comments are closed.

You may also like

More in News