DMG Mori przejmuje 50,1% udziałów niemieckiego Realizera i prezentuje swoją pierwszą drukarkę 3D do metalu

0

DMG Mori – japoński gigant specjalizujący się w produkcji maszyn CNC, ogłosił podczas odbywającej się właśnie konferencji DMG Mori Open House 2017 w Pfronten, w Niemczech, przejęcie pakietu kontrolnego 50,1% niemieckiego producenta drukarek 3D do metalu – Realizera oraz zaprezentował swoje pierwsze urządzenie tego typu – LASERTEC 30 SLM. Maszyna została oparta o istniejący model drukarki 3D Realizera – SLM300i.

Dzięki tej transakcji, japoński producent dołączył do innych gigantów branży przemysłowej – amerykańskiego GE i niemieckiego Trumpfa, którzy również od zeszłego roku aktywnie działają w obszarze druku 3D z metalu. Amerykanie uczynili to za sprawą głośnego przejęcia Arcam AB i Concept Laser, z kolei Niemcy opracowali własne maszyny w oparciu o istniejące patenty. Wszystkie trzy koncerny osiągnęły w zeszłym roku porównywalne dochody na poziomie 4 miliardów dolarów.

Realizer to jeden z pionierów technologii druku 3D ze sproszkowanego metalu, który na przestrzeni 20 lat rozwijał metodę SLM – selektywne topienie metalu wiązką lasera (selective laser melting). Firma ma siedzibę w Borchen, w zachodnich Niemcach. Po przejęciu pakietu kontrolnego przez DMG Mori, część produkcji zostanie przeniesionej do pobliskiego Bielefeld, gdzie znajduje się niemiecki oddział japońskiego koncernu.

Źródło: www.3dprintingbusiness.directory

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.