PIAP (Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów) oraz CD3D nawiązały współpracę w zakresie pozyskiwania, prowadzenia oraz realizacji projektów badawczo-rozwojowych w obszarze szeroko pojętych technologii przyrostowych oraz skanowania 3D. W ramach kooperacji, CD3D wspomoże PIAP w propagowaniu usług instytucji wśród podmiotów tworzących branżę druku 3D w Polsce oraz będzie uczestniczyć jako niezależny konsultant przy realizacji wybranych projektów. Dodatkowo firmy będą prowadzić wspólne szkolenia z zakresu pozyskiwania i realizacji przedsięwzięć w oparciu o programy unijne.

PIAP powstał w 1965 r. jako instytut państwowy, którego podstawowym zadaniem było opracowywanie i wdrażanie w różnych gałęziach przemysłu nowych technologii, systemów automatyki, urządzeń produkcyjnych i specjalistycznej aparatury kontrolno-pomiarowej. Dziś jest to wiodąca jednostka B+R w dziedzinie automatyki, robotyki, przemysłowego druku 3D i Przemysłu 4.0. Jest czołowym producentem specjalistycznych robotów mobilnych dla wojska i służb mundurowych.

Od 2013 r. w strukturach Instytutu funkcjonuje Laboratorium Szybkiego Prototypowania i Obliczeń Numerycznych (PIAP design) kierowane przez dr inż. Maciej Cadera. Jest to miejsce, w którym kompleksowo realizowane są nietypowe zlecenia dotyczące druku 3D dla różnych branż przemysłu. Zespół ekspertów – designerów, projektantów i technologów realizuje nawet najbardziej skomplikowane projekty dla przemysłu ciężkiego, branży elektronicznej, automotive, przetwórstwa tworzyw sztucznych i wielu innych.

PIAP design zajmuje się realizacją zleceń (w tym projektów unijnych) na każdym z etapów powstania produktu – od modelowania koncepcyjnego, poprzez wytwarzanie dokumentacji CAD, przygotowanie modeli komputerowych pod wydruk, aż po wytwarzanie z zastosowaniem zaawansowanych centrów wytwórczych pracujących w technologiach druku 3D.

CD3D jest najbardziej znane z działalności wydawniczej, wydając portale Centrum Druku 3D i 3D w praktyce, jednakże firma od lat z powodzeniem działa także w obszarze szkoleń i usług konsultingowych. Na przestrzeni lat z usług firmy skorzystała trzycyfrowa liczba firm i instytucji, wśród których nie brakuje wielu obecnych liderów rynkowych. CD3D ma bogate doświadczenie w działalności networkingowej, łącząc ze sobą różne podmioty w celu realizacji wspólnych projektów. Jednym z ostatnich przykładów tego typu działalności może być doprowadzenie do współpracy Ultimakera z łódzką Pracownią Indywidualnych Implantów Medycznych w Bionanoparku, który został ośrodkiem testowym dla drukarek 3D Ultimaker 3.

W ramach współpracy z PIAP, CD3D będzie pomagać firmom z branży druku 3D oraz firmom, które chcą druk 3D efektywnie wykorzystywać, realizować w kompleksowy sposób projekty naukowo-badawcze, w oparciu o różnego rodzaju projekty pomocnicze, oferowane zarówno przez instytucje państwowe jak i europejskie. Wszystkich zainteresowanych podjęciem współpracy w tym obszarze zachęcamy do kontaktu:

tel.: (+48) 536 954 666
e-mail: [email protected]

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in CD3D