W dniach 6-9 maja br. w Wiedniu, w Austrii odbędą się międzynarodowe targi „Intertool”. Przez pierwsze trzy dni będą biegły równolegle z targami „Smart Automation” i po raz pierwszy w historii ich trwania pojawią się dwa dodatkowe wydarzenia w postaci „Wiener Produktionstechnik Kongress 2014” (Wiedeński Kongres Techniki Produkcyjnej 2014) oraz konferencja „AUSTRIAN 3D PRINTING FORUM”. Dodatkowo program targów „Smart Automation” skupiony jest na tzw. „Przemyśle 4.0”.

„Intertool” to jedyna austriacka impreza targowa poświęcona technice produkcyjnej w sektorze obróbki metali, a zatem najważniejsze wydarzenie dla tej branży w Austrii. Równolegle z targami „Intertool” odbędą się imprezy „Schweissen / Join EX” (Spawanie / Join EX) oraz „Smart Automation Austria”, które odbędzie się podczas pierwszych trzech dni (6 – 8 maj). Na targach znajdą się m.in. takie firmy jak DMG / Mori Seiki Austria GmbH, Metzler GesmbH & Co KG Werkzeugmaschinen (obrabiarki), SCHIRNHOFER Werkzeugmaschinen und Werkzeuge GmbH (obrabiarki i narzędzia), TRUMPF oraz Zoller Austria GmbH (przyrządy do ustawiania narzędzi i instrumenty pomiarowe).

Intertool 02

Organizator targów „Intertool”, firma Reed Exhibitions Messe Wien, nie tylko dostosowała koncepcję imprezy do aktualnych warunków rynkowych, ale również wprowadziła innowacje w jej strukturze i programie. Modernizacja ta przejawia się m.in. w dodatkowym programie, który stał się znacznie bardziej atrakcyjny dla targowych gości. Z naszego punktu widzenia chodzi przede wszystkim o konferencję poświęconą drukowi 3D w postaci „AUSTRIAN 3D PRINTING FORUM”. Jest ona organizowana przez ecoplus Wirtschaftsagentur GmbH, agencję biznesową Dolnej Austrii, oraz Klaster Mechatroniczny Dolnej Austrii. Temat konferencji to „Druk przestrzenny i produkcja addytywna”. Dodatkowo, spotkanie przedstawicieli branży zostanie wzbogacone atrakcyjnym show.

Intertool 03

Motywem przewodnim „Smart Automation Austria 2014” jest z kolei „Przemysł 4.0”. Oprócz kilku innych kluczowych kwestii specyficznych dla branży, motyw ten jest głównym tematem wykładów i stoisk targowych. Nie tylko sektor automatyki, ale cały przemysł stoi u progu czwartej rewolucji. Inteligentne, podłączone do sieci fabryki, w których łączy się produkcja, technologie informatyczne i internet, a maszyny oraz środki produkcji wymieniają informacje i sterują sobą nawzajem, aby wspierać ludzi w coraz bardziej skomplikowanej pracy, nie są już futurystyczną wizją. Jest to wystarczający powód, aby bliżej przyjrzeć się tej tematyce.

Intertool 04

Targi „Smart Automation Austria” będą otwarte od wtorku 6 maja do czwartku 8 maja 2014 r. w godzinach 9.00 – 18.00 w hallu A wiedeńskiego centrum targowego Messe Wien. Targi „Intertool” i “Schweissen/Join EX” będą otwarte od wtorku 6 maja do czwartku 8 maja 2014 r. w godzinach 9.00 – 18.00 oraz w piątek 9 maja 2014 r. w godzinach 9.00 – 17.00 w hallach B i C wiedeńskiego centrum targowego Messe Wien.

Więcej informacji o targach na terenie Messe Wien można znaleźć na głównej stronie imprezy pod adresami www.intertool.at i www.wien.smart-automation.at.

Grafika: [1] [2] [3] [4]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w News