W najbliższy wtorek, 19 października 2021 roku rozpocznie się wciąż największa oraz historycznie najstarsza i najbardziej utytułowana impreza targowa poświęcona technologiom druku 3D w środkowej Europie – Dni Druku 3D. Wydarzenie potrwa trzy dni, podczas których swoje rozwiązania technologiczne zaprezentuje ponad 25 wystawców oferujących produkty ponad 50 firm.

Pierwsza edycja Dni Druku 3D odbyła się w lipcu 2013 roku w skromnym klubie studenckim Wspak na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zapoczątkowało to cykl wydarzeń, które przekształciły się z czasem w największą imprezę targową poświęconą technologiom przyrostowym w Polsce. Od 2014 r. główna edycja Dni Druku 3D odbywa się na terenie Targów Kielce, będąc integralną częścią tzw. Przemysłowej Wiosny. Z uwagi na pandemię Covid-19, zeszłoroczna i tegoroczna impreza zostały przesunięte na jesień, podtrzymując jednak swój unikalny charakter.

Sponsorem głównym wydarzenia jest Sygnis New Technologies, a fundatorami firmy 3dArtech, CadXpert, Global3D, Ubot3D i Urbicum. Wśród innych wystawców pojawią się także m.in. Fiberlogy, Sinterit i Omni3D.

Główną atrakcją targów będzie oficjalna premiera opisywanej niedawno na łamach Centrum Druku 3D, pierwszej technologii druku 3D dla budownictwa SkribiArt, rozwijana przez kielecki 3dArtech oraz prezentacja drukarki 3D do szkła Syglass. Ponadto czołowa firma dystrybucyjna w Polsce – CadXpert, zaprezentuje portfolio przemysłowych drukarek 3D Stratasys i Formlabs, a Sinterit – producent drukarek 3D typu SLS, najnowszą maszynę w swojej ofercie – NILS 480. Ponadto na targach pojawi się po raz pierwszy firma Awexim – dystrybutor chińskich drukarek 3D do metalu – Farsoon.

Rejestracja elektroniczna na targi jest możliwa jeszcze tylko do poniedziałku, 18 października do godz. 11:00. Po tym czasie, rejestrować się będzie można na miejscu, przy wejściu na teren Targów Kielce.

Źródło: www.dnidruku3d.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News