Sinterit, krakowski producent drukarek 3D, wchodzi na rynek przemysłowego druku 3D w technologii SLS. Po sukcesie swoich desktopowych urządzeń LISA, postanowił stworzyć maszynę klasy przemysłowej o większej komorze roboczej i szybszej prędkości wytwarzania. NILS 480 jest dedykowana do klientów, którzy oczekują większej wydajności drukowania 3D, niż użytkownicy LISA. 

Nowa drukarka 3D posiada większą komorę roboczą o wymiarach 200 x 200 x 330 mm, co pozwala wytwarzać znacznie większe lub większą ilość elementów w trakcie jednego procesu. Dodatkowo, NILS 480 drukuje 3D szybciej i jest bardziej zautomatyzowana, w porównaniu do innych desktopowych urządzeń krakowskiego producenta. Aby zwiększyć możliwości produkcyjne urządzenia, Sinterit zastosował szereg ulepszeń. Drukarka 3D posiada system inteligentnej dystrybucji proszku i rozwiązania umożliwiające ciągle drukowanie 3D. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o ergonomii i ekonomii. Sinterit zapewnia, że nowy system do druku 3D pozwala osiągnąć przemysłową jakość w atrakcyjnej cenie, a koszt drukarki 3D zwróci się w zaledwie 40 dni. 

Ceny systemów do druku 3D SLS, które są obecnie dostępne na rynku sięgają wysokich kwot. Tymczasem Sinterit zapowiada, że NILS 480 wprowadzi rewolucję w kosztach maszyn tego typu, dzięki czemu przemysłowy SLS stanie się bardziej dostępny dla wielu użytkowników. Niemniej jednak, o finalnej cenie urządzenia producent poinformuje dopiero na webinarium 15 września 2021 roku. Natomiast samo urządzenie będzie dostępne w sprzedaży na początku 2022 roku. 

Cena to nie jedyny czynnik, który czyni NILS 480 bardziej dostępną dla użytkowników. Szereg usprawnień sprawił, że drukarka 3D jest bardziej intuicyjna i przyjazna użytkownikom. Proces wytwarzania został również bardziej zautomatyzowany, czyniąc produkcję jeszcze łatwiejszą. Dzięki optymalizacjom wprowadzonym w NILS 480 konserwacja urządzenia jest prostsza niż w przypadku innych przemysłowych drukarek 3D. 

Nowa maszyna Sinterit pozwala na używanie materiałów innych dostawców, a nawet tworzyw niestandardowych. Aby dostosować proces drukowania 3D do nietypowego tworzywa, użytkownicy mają możliwość dostosowania ponad 50 różnych parametrów drukowania 3D, aby uzyskać jak najlepszą jakość części z wybranego materiału. Urządzenie umożliwia drukowanie 3D z szerokiej gamy tworzyw, w tym twardych, wytrzymałych, elastycznych i wysokotemperaturowych proszków. NILS 480 jest dedykowana nie tylko dla firm przemysłowych, oczekujących wysokiej jakości części. Ze względu na możliwość zastosowania dowolnego materiału będzie przydatna dla laboratoriów, ośrodków badawczych i projektantów materiałów. 

Maszyna będzie dostępna w sprzedaży na początku 2022 roku, a zainteresowani będą mogli przyjrzeć się jej możliwościom już 15 września 2021 roku, w trakcie wydarzenia online. 

Źródło: sinterit.com

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like