PIAP design, firma należąca do Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP – polskiego centrum robotyki i automatyki istniejącego od 1964 roku, organizuje w 16 czerwca 2015 r. (NOWY TERMIN), seminarium techniczne „Drukowanie 3D – główne problemy„. Będzie dotyczyć technologii druku 3D w kontekście wykorzystania przemysłowego. Jest zarazem kontynuacją dyskusji o plusach i minusach dostępnych dziś rozwiązań w zakresie wytwarzania przyrostowego, która została rozpoczęta na początku stycznia tego roku konferencją „Drukowanie 3D – nowy kierunek w polskim przemyśle”, również organizowaną przez tą firmę.

O PIAP design było niezwykle głośno w ostatnich dniach, a to za sprawą unikalnego projektu realizowanego na potrzeby kampanii promocyjnej Allegro związanej z premierą powieści Jacka Dukaja – „Starość aksolotla”. Premierze towarzyszyła aukcja figurek robotów wykonanych w technologii druku 3D, które są głównym bohaterem powieści. Realizacją tego projektu zajął się właśnie PIAP design na zlecenie Grupy Allegro.

Jeśli chodzi o nadchodzące seminarium, to zostało one zorganizowane na prośbę uczestników styczniowej konferencji, którzy zgłaszali firmie dalszą potrzebę zgłębiania poruszonych na niej tematów. Na seminarium prelegenci będą mówić nie tylko o zaletach i możliwościach tej innowacyjnej technologii, lecz przede wszystkim skupią się na problemach, na które natrafiają osoby, które rozpoczynają przygodę z drukiem 3D.

Seminarium odbędzie się w Centrum Konferencyjnym PIAP w Warszawie, przy Al. Jerozolimskich 202. Jego początek zaplanowano na godzinę 09:30. Aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się przez ten formularz zgłoszeniowy. Koszt udziału w seminarium to 495 PLN (brutto).

Szczegółowy program:

09:30 Rejestracja uczestników
10:00 PIAP design – druk 3D dla przemysłu
10:15 Druki 3D i usługi druku 3D dedykowane dla przemysłu
Ekspert PIAP design
11:00 Przerwa kawowa
11:30 Prawidłowe podejście do druku 3D – główne problemy i sposoby ich rozwiązywania
Ekspert PIAP design
12:30 Czy naprawdę warto kupować drukarkę 3D? – analiza opłacalności inwestycji
Ekspert PIAP design
13:15 Przerwa obiadowa
13:45 Na co zwracać uwagę zamawiając usługę druku 3D?
Ekspert PIAP design
14:30 Case study druku 3D w aplikacjach przemysłowych
Gość specjalny z przemysłu – firma Materialise
15:30 Konsultacje eksperckie PIAP design

Dodatkowe informacje można uzyskać bezpośrednio pod numerami telefonów (22) 8740 194 oraz 601 348 292. Ilość miejsc jest ograniczona.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News