Stan pandemii negatywnie wpłynął na wiele gałęzi przemysłu, w tym również na branżę automotive. Skutki odczuwa wiele polskich zakładów, produkujących i dostarczających komponenty motoryzacyjne dla wielu producentów znanych marek samochodów. Przerwanie łańcucha dostaw części i akcesoriów stało się dużym problemem wielu zakładów produkcyjnych, w tym również tych z branży automotive. 

CadXpert, dystrybutor urządzeń i materiałów eksploatacyjnych z zakresu technologii addytywnych, zaprasza na darmowy webinar dedykowany dla branży motoryzacyjnej, który odbędzie się w poniedziałek 23 listopada o godzinie 11.00.

LINK DO SPOTKANIA ONLINE

W wydarzenia spotkania zostaną omówione zastosowania technologii przyrostowych w motoryzacji, oraz modelowanie NX. Optymalizacja pracy pozwala oszczędzać czas oraz pieniądze, dlatego w trakcie webinaru specjaliści z firmy CadXpert i GM System opowiedzą o potencjale druku 3D i modelowania NX w zastosowaniach motoryzacyjnych. 

Modele zaprojektowane w programie Siemens NX CAD i wydrukowane w technologii FDM oraz PolyJet na drukarkach 3D Stratasys.

Technologie przyrostowe zawiera szerokie spektrum możliwości wykorzystania w różnych branżach przemysłu. Jest stosowane od prototypowania, aż po produkcję części zamiennych i narzędzi montażowych wykorzystywanych na halach produkcyjnych. Wytwarzanie addytywne pozwala rozwiązać problem braku dostaw komponentów, poprzez możliwość wykonania go bezpośrednio w firmie. 

Webinar pozwoli zrozumieć potencjał technologii przyrostowych w branży automotive, oraz przygotować się na nowe wyzwania. W trakcie spotkania online specjaliści z GM System omówią modelowanie 3D w oprogramowaniu Siemens NX CAD, które umożliwia tworzenie elementów w formie cyfrowej. W kolejnej części wydarzenia zaprezentowane zostaną  wydruki 3D, na podstawie których specjaliści z CadXpert omówią jak dobrać odpowiednie parametry do wytwarzania przyrostowego danych komponentów. 

GM System to czołowy polski dostawca oprogramowania dla przemysłu i kluczowy partner Siemens, który zajmuje się wdrożeniami i serwisowaniem rozwiązań CAD/CAM/CAE i PLM. Prelegentami spotkania będą mgr. inż. Piotr Szymczak, posiadający 10 letnie doświadczenie w pracy z oprogramowaniem CAD oraz Dariusz Hankus, specjalista ds. technologii przyrostowych, certyfikowany specjalista systemów Stratasys w technologii PolyJet i FDM oraz Formlabs w technologii SLA/LFS.

Program webinarium:
  1. W jakich obszarach produkcji możemy stosować elementy z drukarki 3D?
  2. Przykłady zastosowań w firmach z branży automotive oraz kalkulacja kosztów
  3. Modelowanie w NX – projekt panelu deski rozdzielczej z teksturą oraz gałki drążka zmiany biegów
  4. Prezentacja wydruków 3D
Więcej szczegółów można znaleźć na stronie CadXpert.
Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News