W połowie marca br. 3DGence wprowadził do sprzedaży nową, desktopową drukarkę 3D - DOUBLE, wyposażoną w dwie głowice drukujące. Teraz firma uruchomiła możliwość zamówienia bezpłatnego modelu testowego, powstałego na nowym urządzeniu w postaci elementu układu hamulcowego roweru górskiego. Aby otrzymać model, wystarczy wypełnić stosowny formularz na dedykowanej stronie drukarki 3D: www.double.3dgence.com.

Modele testowe są drukowane za pomocą dwóch głowic - z pierwszej z materiału modelowego PLA, a z drugiej z podporowego BVOH. Wysokość warstwy wydruku to 0,25 mm, a czas druku 3D wynosi 3 godziny. Model posiada bardzo cienkie ścianki dobrze odwzorowujące jego założony kształt.

Model został przygotowany, aby pokazać w jak łatwy sposób można usunąć struktury podporowe. Zastosowanie w drukarce 3DGence DOUBLE dwóch głowic drukujących umożliwia druk 3D z rozpuszczalnego w wodzie filamentu BVOH, co znacząco ułatwia odseparowanie supportu od wydruku. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba zmagać się z problemem ręcznego usuwania podpór wydrukowanych z tego samego materiału, co ma miejsce w przypadku urządzeń jednogłowicowych.

Najlepsze efekty rozpuszczenia materiału podporowego można uzyskać za pomocą ciepłej wody. W przypadku PLA woda powinna być podgrzana do temperatury ok. 50°C, dzięki czemu BVOH szybciej zostanie wypłukane. Proces można dodatkowo usprawnić mieszając wodę w trakcie kąpieli. Płukanie modelu w myjce ultradźwiękowej powinno rozpuścić struktury podporowe w przeciągu zaledwie kilku minut.

Zamówienie jednego wydruku 3D na terenie Unii Europejskiej jest zwolnione od jakichkolwiek opłat. Próbki można zamawiać tutaj.

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like