W połowie marca br. 3DGence wprowadził do sprzedaży nową, desktopową drukarkę 3D – DOUBLE, wyposażoną w dwie głowice drukujące. Teraz firma uruchomiła możliwość zamówienia bezpłatnego modelu testowego, powstałego na nowym urządzeniu w postaci elementu układu hamulcowego roweru górskiego. Aby otrzymać model, wystarczy wypełnić stosowny formularz na dedykowanej stronie drukarki 3D: www.double.3dgence.com.

Modele testowe są drukowane za pomocą dwóch głowic – z pierwszej z materiału modelowego PLA, a z drugiej z podporowego BVOH. Wysokość warstwy wydruku to 0,25 mm, a czas druku 3D wynosi 3 godziny. Model posiada bardzo cienkie ścianki dobrze odwzorowujące jego założony kształt.

Model został przygotowany, aby pokazać w jak łatwy sposób można usunąć struktury podporowe. Zastosowanie w drukarce 3DGence DOUBLE dwóch głowic drukujących umożliwia druk 3D z rozpuszczalnego w wodzie filamentu BVOH, co znacząco ułatwia odseparowanie supportu od wydruku. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba zmagać się z problemem ręcznego usuwania podpór wydrukowanych z tego samego materiału, co ma miejsce w przypadku urządzeń jednogłowicowych.

Najlepsze efekty rozpuszczenia materiału podporowego można uzyskać za pomocą ciepłej wody. W przypadku PLA woda powinna być podgrzana do temperatury ok. 50°C, dzięki czemu BVOH szybciej zostanie wypłukane. Proces można dodatkowo usprawnić mieszając wodę w trakcie kąpieli. Płukanie modelu w myjce ultradźwiękowej powinno rozpuścić struktury podporowe w przeciągu zaledwie kilku minut.

Zamówienie jednego wydruku 3D na terenie Unii Europejskiej jest zwolnione od jakichkolwiek opłat. Próbki można zamawiać tutaj.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like