3NOVATICA – producent niskobudżetowych drukarek 3D GATE 2.0 i FLEXA do niedawna był jednym z liderów polskiego rynku druku 3D. Niestety, ostatnie miesiące to pasmo rozczarowań – firma miała problemy z bieżącą realizacją zamówień, szwankował serwis i obsługa gwarancyjna. Na należącym do firmy forum MójRepRap.pl co chwilę pojawiały się wątki zakładane przez klientów, zgłaszających problemy z zakupionymi urządzeniami.

Na przełomie 2015 i 2016 roku 3NOVATICA rozpoczęła wdrażanie programu restrukturyzacyjnego. W efekcie zwolniony został z funkcji R&D Managera współtwórca firmy – Krzysztof Dymianiuk oraz jego wieloletni współpracownik – Witold Regliński, pełniący obowiązki głównego serwisanta. Od tej pory Dymianiuk nie był już pracownikiem firmy, ale w dalszym ciągu był jej mniejszościowym współwłaścicielem.

Teraz 3NOVATICA wchodzi w kolejny etap zmian – firma przekształciła się ze spółki komandytowej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a jej siedziba została przeniesiona z Warszawy do podwrocławskiego Jaworu. Niestety, z funkcją CEO pożegnała się również powszechnie lubiana i ceniona w branży Magda Bajska.

3Novatica 1

Magda Bajska

W piątek (08.04.2016) na stronie internetowej 3NOVATICA pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie:

1 kwietnia 2016 roku Zgromadzenie Wspólników spółki 3NOVATICA Sp. z o.o. Sp. kom. podjęło decyzję o rozwiązaniu spółki i przekazaniu majątku do spółki 3NOVATICA Sp. z o.o.

Motorem tych działań jest restrukturyzacja kapitałowa działalności oraz potrzeba przeprojektowania modelu funkcjonowania i strategii produktowej.

Jednocześnie przepraszamy klientów i użytkowników naszych produktów za przejściowy spadek poziomu obsługi klienta, który ma związek ze zmianami właścicielskimi, kierowniczymi oraz głęboką reorganizacją struktury i modelu funkcjonowania.

Jesteśmy przekonani, że efekty tych zmian przełożą się na istotne zwiększenie poziomu jakości obsługi naszych klientów oraz na poszerzenie i ulepszenie portfolio oferowanych produktów.

Zaktualizowane dane teleadresowe oraz punkty kontaktu z klientem przedstawiamy na naszej stronie www.3novatica.com.

O szczegółach dalszych zmian będziemy sukcesywnie Państwa informować za pomocą dotychczasowych kanałów komunikacyjnych, jak również poprzez bezpośredni kontakt naszych przedstawicieli ds. obsługi partnerów biznesowych.

Robert Postuła – Członek Zarządu 3NOVATICA Sp. z o.o.

Dzisiaj udało nam się skontaktować zarówno z Krzysztofem Dymianiukiem, Magdą Bajską jak również z Robertem Postułą, którzy potwierdzili, iż ich drogi biznesowe ostatecznie się rozeszły. Tak jak wspomniałem powyżej, Dymianiuk zaprzestał jakiejkolwiek działalności związanej z firmą 31 grudnia 2015 r. Magda Bajska koordynowała w dalszym ciągu działania sprzedażowe, jednak były one mocno ograniczone, z uwagi na wskazane w cytowanym komunikacie problemy natury reorganizacyjnej.

Gala CD3D 61

Krzysztof Dymianiuk

Od kwietnia br. firma pod wodzą Roberta Postuły rozpoczyna nowy etap. Wszystkie działania – dotyczące zarówno rozwoju nowych produktów, jak i ich produkcji i sprzedaży zostały scentralizowane i są prowadzone w Jaworze. Dla przypomnienia – wcześniej dział R&D znajdował się w Darłowie, dział sprzedaży i marketingu w Warszawie, a produkcja w obecnej siedzibie spółki.

3NOVATICA to nie tylko drukarki 3D, lecz również największe w Polsce forum poświęcone niskobudżetowemu drukowi 3D – MójRepRap.pl. W zeszłym tygodniu jego założyciel – Krzysztof Dymianiuk poinformował, że formalnie rezygnuje z roli głównego administratora przekazując ją w ręce spółki. Spytaliśmy Roberta Postułę, jakie będą dalsze losy forum oraz kto będzie nim administrował?

W otrzymanym oświadczeniu czytamy, że aktualnie trwa audyt obecnych regulaminów forum oraz dostosowywanie ich do aktualnej sytuacji prawnej. W kolejnym etapie, administracja zostanie przekazana wybranym przez spółkę osobom. Gdy tylko ten etap dobiegnie końca, wszystkie informacje w tej sprawie zostaną przekazane na forum w formie stosownego oświadczenia.

3NOVATICA powstała w 2014 roku w oparciu o Unique Design – firmę założoną przez jednego pionierów ruchu RepRap w Polsce, Krzysztofa Dymianiuka, który jako pierwszy składał i sprzedawał drukarki 3D w naszym kraju. Pierwszym produktem firmy była drukarka 3D do samodzielnego montażu GATE, która była jednym z najczęściej kupowanych ego typu urządzeń w Polsce w 2014 i 2015 roku. Kolejnymi urządzeniami firmy była dwugłowicowa FLEXA oraz następca GATE’a – GATE 2.0, występujący już wyłącznie w wersji złożonej.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

2 Comments

  1. Ale mam głupie zdjęcie, jakbym śpiewał „Uuuuuuuuuuuuu” 🙂 Na zdjęciu razem z Magdą jest również widoczny Witek.

  2. Zdjęcie adekwatne do sytuacji „Uuuuuuuuu” ale się porobiło 🙂
    Mam nadzieje że forum nie oberwie rykoszetem…
    Sporo tam wiedzy na temat drukarek, może by ktoś mając duże dyski mógł zarchwizowac forum zanim ktoś coś nie wymyśli czegoś głupiego. Treści nie sa własnościa 3Nowatica a użytkownicy jestem przenonany, że zgodzili by sie na zamieszcze ich wypowiedzi w innym miejscu. Tak na wszelki wypadek.

Comments are closed.

You may also like

More in News