iGo3D – jeden z największych dystrybutorów drukarek 3D w Europie ma nowego dyrektora zarządzającego. Został nim Portugalczyk Diogo Quental, twórca firmy BEEVERYCREATIVE odpowiedzialny za wypuszczenie na rynek popularnej drukarki 3D BEETHEFIRST. Quental obejmuje stanowisko w miejsce Michaela Sorkina, który w sierpniu zeszłego roku został szefem europejskiego oddziału Formlabs.

iGo3D ma siedzibę w Niemczech. W 2013 r. jako druga firma w Europie (zaledwie kilka miesięcy po londyńskim iMakr) otworzyła duży salon handlowy z drukarkami 3D. Mieścił się on w Oldenburgu pod Hamburgiem, zajmując aż 130 metrów kwadratowych. Niedługo później iGo3D otworzyło kolejne salony w Stuttgarcie i Frankfurcie, a następnie w Hannoverze, Hamburgu oraz poza granicami Niemiec – w Holandii i Portugalii.

Niestety w 2015 r. firma zamknęła swoje sklepy i przekształciła się w firmę stricte dystrybucyjną. Nawiązała współpracę z Formlabs, którego stała się wyłącznym dystrybutorem na Europę, otrzymała również wyłączność na rynku niemieckim na sprzedaż Ultimakera, Buildera oraz Witbox. Oprócz tego posiada w ofercie szereg produktów innych marek.

iGo3D

Po odejściu Michaela Sorkina do Formlabs, kierowaniem firmy zajął się jej współtwórca Tobias Redlin. Teraz stery iGo3D przechodzą w ręce innej, dobrze znanej w Europie postaci – Diogo Quentala. Kontakty Quentala z iGo3D sięgają jeszcze 2014 r., gdy BEETHEFIRST trafiła do oferty Niemców.

Diogo Quental

Diogo Quental

Diogo Quental stworzył odnoszącą sukcesy na rynku niskobudżetowego druku 3D, portugalską firmę BEEVERYCREATIVE. Miałem okazję przeprowadzić wywiad z Diogo w grudniu 2013 r., wówczas firma dopiero zdobywała swoją pozycję na świecie. W połowie 2015 r. Quental nieoczekiwanie odszedł z BEEVERYCREATIVE zakładając GetReady4 3D – platformę edukacyjną, pomagającą wkroczyć w arkana technologii druku 3D.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News