6K Additive – producent materiałów do druku 3D z metali oraz Metal Powder Works (MPW) – producent proszków w stanie stałym, ogłosili na targach Formnext strategiczne partnerstwo w zakresie produkcji czystej miedzi i stopów miedzi, prowadzące do tworzenia proszków stopów miedzi/niklu i brązu, na potrzeby wytwarzania przyrostowego. Wysoka wydajność, jaką można osiągnąć zarówno dzięki procesowi DirectPowder firmy Metal Powder Works, jak i technologii plazmy mikrofalowej UniMelt firmy 6K Additive, zapewnia korzyści ekonomiczne, szybszy czas wprowadzenia produktów na rynek i zrównoważoną produkcję zarówno w zakresie tworzenia surowców, jak i produkcji tych materiałów.

Dyrektor generalny i założyciel Metal Powder Works, John Barnes, dodał: „To partnerstwo jest korzystne zarówno dla 6K Additive, jak i Metal Powder Works, ale co najważniejsze dla naszych klientów, którzy chcą wykorzystać miedź do różnych zastosowań, takich jak radiatory, elementy akumulatorów – szczególnie dla szybko rozwijającego się rynku pojazdów elektrycznych i części krytycznych dla przemysłu morskiego. Współpraca z 6K Additive otwiera technologię MPW w zakresie dostarczania większej liczby materiałów na rynek AM”.

Proces MPW DirectPowder umożliwia wytwarzanie proszków dostosowanych do procesu produkcyjnego dzięki opatentowanemu procesowi, który zapewnia stały rozmiar i kształt proszku. Jej obecne portfolio proszków obejmuje proszki aluminiowe o wysokiej wytrzymałości i proszki miedziowe o wysokiej przewodności, a nowe stopy są aktywnie opracowywane w ramach nowo uruchomionej sieci deweloperów MPW.

6K Additive jest pierwszym na świecie producentem proszku AM wytwarzanego ze zrównoważonych źródeł i oferuje pełną gamę proszków premium, w tym nikiel, tytan, miedź, stal nierdzewną, stopy aluminium i metale ogniotrwałe, takie jak wolfram, niob i ren. Opatentowany system UniMelt to jedyny na świecie mikrofalowy system plazmowy do produkcji na skalę produkcyjną, z wysoce jednolitą i precyzyjną strefą plazmy, zerowym zanieczyszczeniem i możliwością produkcji o dużej przepustowości.

Źródło: www.6kinc.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like