Nikon SLM Solutions i Materialise zaprezentowali wspólny projekt mający na celu rozwój nowej generacji procesów kompilacji dla druku 3D z metali, integrując drukarki 3D SLM Solutions z platformą Materialise CO-AM. Współpraca ma umożliwić firmom korzystającym z otwartej architektury drukarek 3D Nikon SLM na bardzo dużą autonomię w zakresie dostosowywania procesów drukowania 3D.

Wraz z pojawieniem się maszyn z serii NXG, Nikon SLM Solutions stało się dostawcą wysoce wydajnych drukarek 3D do metalu przeznaczonych do produkcji na dużą skalę. Wyposażone w dwanaście laserów o mocy 1 kW, maszyny te charakteryzują się największą komorą konstrukcyjną w branży, umożliwiając uzyskanie niezrównanych rozmiarów i ilości części w jednym przebiegu. Duża ilość drukarek 3D wymaga przetwarzania znacznych ilości danych, co tradycyjnie wydłuża czas obliczeń, utrudniając w ten sposób przepływ pracy mający na celu inicjowanie zadań druku 3D.

Wypełnienie luki między przygotowaniem danych i rozpoczęciem pracy jest niezbędne do wykorzystania pełnego potencjału produktywności floty drukarek 3D. Nikon SLM Solutions i Materialise połączyły wiedzę specjalistyczną, aby opracować system nowej generacji, eliminujący to wąskie gardło. Równocześnie zapewni ono użytkownikom drukarek 3D swobodę modyfikowania procesu produkcyjnego zgodnie z ich wymaganiami. Premiera nowej wersji systemu jest planowana na nadchodzące miesiące.

Kompilacja wydruków 3D działa jak kanał łączący drukarki 3D z oprogramowaniem do przygotowywania danych, takim jak Materialise Magics. Po przygotowaniu danych duża ilość informacji wymaga przetworzenia w celu dostarczenia maszynie informacji niezbędnych do wytworzenia części. Nowa wersja kompilatora Materialise przyspiesza tę fazę, oferując użytkownikom elastyczność w dostosowywaniu parametrów procesu w celu optymalizacji wyników.

W połączeniu z nowym systemem kompilacji, użytkownicy maszyn Nikon SLM Solutions będą mogli cieszyć się bezpośrednią łącznością z platformą Materialise CO-AM za pośrednictwem SLM.Link – otwartego interfejsu komunikacyjnego platformy Nikon SLM Solutions. CO-AM ułatwia użytkownikom integrację drukarek 3D z istniejącymi systemami produkcyjnymi i udoskonalanie przepływu pracy od momentu przyjęcia zamówienia do dostawy. Platforma oprogramowania zapewnia dostęp do rozwiązań pomocniczych firmy Materialise i stron trzecich, w tym rozwiązań partnerskich CO-AM do automatyzacji projektowania, masowej personalizacji, automatycznego etykietowania i różnych technologii przetwarzania końcowego. CO-AM umożliwia użytkownikom drukarek 3D łączenie technologii różnych producentów maszyn i zarządzanie nimi na jednej platformie.

Źródło: www.slm-solutions.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like