Firmy z branży motoryzacyjnej dobrze zdają sobie sprawę, że aby móc nadążać za najnowszymi trendami muszą szukać innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Aston Martin to kolejny producent samochód, który sięga po technologie addytywne – w swoim nowym samochodzie koncepcyjnym AM-RB 003 wykorzystał rozwiązania z zakresu innowacyjnych technologii.

W AM-RB 003, trzeci concept car od Aston Martin, wykorzystano elementy wytwarzane w technologii addytywnej dla obniżenia całkowitej masy pojazdu o 50% (m.in. poprzez wykorzystanie materiału wzbogacanegoo włóknem węglowym), tak aby pozwolić na jak najlepszą dynamikę jazdy. Według twórców, pojazd zaprezentowany podczas trwającego Geneva Motor Show 2019 to jeden z najszybszych pojazdów stworzonych w stajni Aston Martin.

Technologie przyrostowe odegrały dużą rolę w procesie tworzenia zarówno znaczących elementów konstrukcyjnych jak i niewielkich części peryferyjnych – wydrukowana 3D została m.in. konsola (zdjęcie poniżej). Jej masa została zredukowana o połowę w stosunku do standardowych metod produkcji.

Celem zespołu projektowego było zachowanie zarówno wcześniej założonych właściwości mechanicznych jak i desingu, który ma wpisywać się w drapieżną a zarazem dynamiczną formę pojazdu.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Projekty 3D