Filmów z serii Mad Max nikomu przedstawiać nie trzeba. Opowieść o samotnym bohaterze przemierzającym postapokaliptyczny świat, walczący z bandytami oraz zdziczałymi grupami ludzi tworzących niegdyś dumne i nowoczesne społeczeństwo. Ta prosta historia od razu stała się jednym z najważniejszych kanonów gatunków, który na długo wyznaczył standardy powstawania podobnych produkcji. Najnowsza cześć serii Mad Max nosząca tytuł Mad Max: Na Drodze Gniewu, która miała premierę w tym roku, od razu odniosła ogromny sukces. Wszystko wskazuje na to, że i ta część dołączy do klasyków gatunku.

Dla wszystkich fanów najnowszego Mad Maxa pojawiła się również okazja posiadania jednego z charakterystycznych rekwizytów z filmu. Oczywiście chodzi o niesamowitą maskę jednego z filmowych bohaterów – Wiecznego Joe, w którego wcielił się Hugh Keays-Byrne.

Jakiś czasu temu na jednym z forum skupiającym osoby zajmujące się wykonywaniem replik filmowych rekwizytów, jeden z internautów o nicku “Logan74k” zaprezentował własnoręcznie wykonaną replikę maski Wiecznego Joe.

Tworząc dokładny model opierał się na wyłącznie ujęciach z filmu, na których pokazana jest owa maska. Ze względu na skomplikowanie modelu wykorzystał druk 3D, a dokładnie technologi SLS.

Dodatkowo dla zwiększenia wytrzymałości części drukowane zostały pokryte żywicą epoksydową. Dla pełnego realizmu maska została pomalowana, tak aby w pełni przypominała swój filmowy odpowiednik. Oprócz części drukowanych, zostały dodane gumowe węże oraz mosiężne ich mocowania. Całość wygląda  naprawdę imponująco.

Komplet części drukowanych kosztuje 120 dolarów. Natomiast kompletna replika maski kosztuje znacznie więcej bo już 550 dolarów. Cena na pewno może odstraszać jej potencjalnych nabywców, ale dla prawdziwego fana MM nie powinno to stanowić jakiegoś większego problemu.

Źródło: www.3ders.org

Łukasz Czuba
Miłośnik druku 3D. Elektronik-amator, szkoleniowiec i konstruktor. Członek lubelskiego FabLabu i Makerspace. Miłośnik literatury s-f, gier strategicznych, kotów oraz herbaty.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News