BASF to jedna z tych firm, o której informacje często pojawiają się na łamach naszego portalu. Podejmowane współprace i kolejne przejęcia doprowadziły BASF do uzyskania pozycji jednego z najistotniejszych koncernów w branży technologii przyrostowych. Dzisiaj gigant chemiczny ogłosił przejęcie Sculpteo, czyli jednej z najdłużej działających i najbardziej znanych firm świadczących kompleksowe usługi druku 3D w Europie.

Najprawdopodobniej kadra zarządcza Sculpteo zarówno w Paryżu jak i San Francisco pozostanie na miejscu, a CEO Sculpteo nadal pozostanie Clément Moreau. Jak dotąd, nie zostało opublikowane szczegółowe informacje na temat przejęcia – wiadomo jednak, że umowa zostanie zatwierdzona przez organy regulacyjne i wejdzie w życie w ciągu kilki najbliższych tygodni.

Jak mówi dr Dietmar Bender, dyrektor zarządzający BASF 3D Printing, BASF zdecydował się na przejęcie Sculpteo, aby zapewnić klientom i partnerom  firmy jeszcze szybszy dostęp do innowacyjnych rozwiązań w zakresie drukowania 3D. Wspólnym celem obu firm jest ustanowienie nowego standardu produkcji seryjnej z wykorzystaniem technologii przyrostowych.

Sculpteo oferuje szeroki zakres usług druku 3D w 10 technologiach, z ponad 70 materiałów eksploatacyjnych. BASF planuje przekształcić obecną platformę Sculpteo w globalną sieć twierdząc, że obecni klienci i partnerzy nadal będą mogli czerpać korzyści z współpracy z zakresu technologii przyrostowych. Clément Moreau, CEO i współzałożyciel Sculpteo, dodaje, że dołączenie do zespołu BASF pozwoli na korzystanie z zasobów wiedzy koncernu, co zapewni ich klientom możliwość korzystania z innowacyjnych rozwiązań.

Źródło: tctmagazine.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News